| 1968 a întrebat:

Dupa Blindatele mortii de Sven Hassel, ce film a mai aparut cu eroii sai?

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sven Hassel este un destin omenesc cu totul neobisnuit. Soldat combatant, cunoscator al tuturor atrocitatilor unui razboi ale carui amintiri bantuie lumea si astazi, Sven dovedeste un remarcabil talent literar si oricine a facut cunostinta cu grupa de prieteni cu care a trecut prin tot felul de intamplari dramatice, nu o va uita niciodata. E un extraordinar portretist. Nimeni nu poate uita pe nastrusnicul Porta, pe inteleptul numit Batranul, pe cinicul Legionar, s.a. Cu toate astea, desi s-au facut filme despre experiente mult mai putin cunoscute, desi documentarele abunda in teme despre Hitler si acolitii sai sau despre eroii altor natiuni, nimic nu ni se spune despre destinul lui Sven Hassel. Stim doar ca are multi dusmani, mai ales in Germania si ca tocmai din aceasta cauza s-a stabilit in orasul prietenului sau Barcelona. Cat priveste ecranizarea despre care aimntesti este nereusita, e o adevarata caricatura a ceea ce este de fapt opera lui Hassel. Autorul ar merita un documentar pe Discovery, dar se pare ca sunt ratiuni ce impiedica realizarea lui...Au si cartile destinul lor...

| asko a răspuns:

Doar asta
http://www.imdb.com/title/tt0093546/ din cate am vazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 2 au aparut

| VladRO a răspuns:

Nu cred ca a mai aparut niciunul, nici macar nu stiam ca a aparut Blindatele Mortii laughing