| Desenelecopilarieiro a întrebat:

Salutare, acum ceva timp m-am uitat la un film animat cu un brad care stătea într-un magazin și era un magazin de plante și bradul era unul mic era în ghiveci și el visa sa fie bradul de Crăciun și prieteni lui din magazin nu credeau ca o sa devina un brad de Crăciun în oraș și el a plecat din magazin și era pe un camion și a ajuns într-o pădure și erau niște brazi înalți și l-au întrebat ce cauta acolo. El a spus ca vrea sa devina bradul de craciun din oraș și ei au început sa se rada și parca la sfârșit el a ajuns în oraș dar era deja un brad și acel brad era normal dar i s-a rupt vârful și l-au văzut pe cel mic și l-au pus în vârf și el si-a îndeplinit visul. Stie cineva cum se numea filmul, este un film animat?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Albert (2016)
https://www.imdb.com/title/tt6254874/

Dacă vrei să îl (re)vizionezi in limba engleză, iti trimit eu un link. Cu subtitrare, nu cred că îl găsești.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

E posibil sa fie un episod din serialul animat "Andersen povestitorul", difuzat pe Minimax.
https://www.youtube.com/watch?v=hPvQXUC12CM

| Desenelecopilarieiro explică (pentru dannyel86):

Era de pe disney și era film nu știu cum se numea asta e tot ce îmi amintesc