| AlleXuSS a întrebat:

Salutare, caut si eu 2 filme dar as fi multumit si sa gasesc macar 1 din 2 laughing nu ideea e ca le-am vazut de mult 1 l-am vazut la tv si nu m-am uitat sa vad cum se numea dar dupa cateva detalii ce mai tin eu minte era ceva de genul.
Un baiat/barbat facea o calatorie intr-un desert/sau ceva asemanator şi a gasit un fel de crater sau in termeni din minecraft un fel de "cave" incercand sa coboare pe funie a alunecat si a cazut si si-a prins bratul intr-o piatra/bolovan si a incercat cateva zile la rand sa isi elibereze mana intr-un final si-a taiat bratul de la cot 'cred.
Si ca prin minune a iesit din crater si a mers prin desert pana a dat de un sat si cam de acolo s-a terminat filmul, l-am cautat tot asa cu cateva detalii ce-mi mai amintesc si eu
rog pe cine are idee cum se chema sa-mi raspunda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Primul pe care l-ai povestiti ar fi :

The 127 hours (2010) https://www.imdb.com/title/tt1542344/?ref_=nv_sr_srsg_0

care este al doilea:?

| AlleXuSS explică (pentru Simpatic):

Lool multumesc si am cautat asa "trapped his hand under a stone" dar cred ca trebuia sa scriu in loc de stone=>boulder laughing site-ul in sine imi dadea filme cu totul si cu totul altceva dar nici macar un indiciu laughing
al 2-lea ar fi cu o printesa/regina din japonia/china nu mai stiu exact ce rasa era laughing era vorba despre un vas magic care a teleportat-o in viitor sau o alta lume nu mai stiu exact/si de cealalta parte era tot un vas doar ca acel vas s-a spart si nu a s-a mai putut intoarce inapoi in china/japonia pana la urma s-au indragostit chinezoaica/japoneza(naiba s-o ia ca nu mai stiu ce era laughing intr-un final au reusit sa repare vasul si ea s-a intors la ea in china/japonia stiu sigur ca era ceva legat un vas/oala care se sparsese si nu mai mergea reparata decat cu o magie sau ceva de genul nu prea tin minte multe detalii din film(eram in drum spre Brasov l-am vazut in microbuz) laughing

| Simpatic a răspuns (pentru AlleXuSS):

Cu siguranta l-am vazut, din pacate nu stiu de unde sa-l iau ca si denumire. Insa din ceea ce mi-ai descris l-am vazut sigur.
Insa daca este asiatic 100% astea sunt mai greu de gasit pentru ca trebuie sa stii denumirea in engleza ca sa-l poti gasi.