| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreo data sa visati ceva si sa se adevereasca acel vis? Eu de exemplu eram prin clasa a VII a si fratimiu prin clasa a IV a, am visat, ca atunci cand am trecut trecerea de pietoni catre scoala, langa noi erau doua macarale galbene care lucrau la linia de tramvai, uneia dintre ele i sa desprins un brat si a cazut pe fratele meu care a murit pe loc uitandu-se la mine. M-am trezit cu o foarte mare frica, dimineata am plecat amandoi spre scoala si cand am vazut aceleasi faze ca in vis (macaralele galbene care lucrau la linia de tramvai)m-am speriat cumplit, am tranversat prin alta parte si cand am ajuns in dreptul lor a cazut bratul macaralei. Ce credeti ca a insemnat asta? Mi sa mai intamplat de cateva ori ceva asemanator.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Da,mi s-a intamplat de mai multe ori sa visez, ca apoi sa devina o realitate. Dumnezeu te-a instiintat prin vis ce putea sa ti se intample.

21 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Gabriella20, profesoara ta de română se întâmplă să îndeplinească şi rolul de femeie de serviciu în timpul liber?
Nu de alta dar doar un cretin retardat cu sindrom Down în fază incipită ar învăţa pe cineva cu valoare de adevăr că "vreo" s-ar scrie cu vreo cratimă pe undeva.

Alekum salam.

| CoquineNoire a răspuns:

Si majoritatea spun sa nu credem in vise...happy
premonitii nu are oricine sa stii, esti norocoasa, cineva chiar are grija de tine.
take care

| houyhnhnm a răspuns:

Aha, in ce episod de la "vreau sa par interesanta" a fost asta?

| ostea a răspuns:

Visele te avertizeaza uneori, deci, tine cont de asta si fereste-te atunci cand ' simti '.
Numai bine!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Ai avut o premonitie. de ce nu te uiti la final destination? este acelasi subiect ca in visul taustraight facestraight face

dar s-ar putea sa te sperie tare acel film.

| papusikatha a răspuns:

@MonicaSol daca tu crezi ca asta este un comportament adecvat intr-o societate de oameni te rog sa iti lasi amprentele in alta parte nu la intrebarile mele. Multumesc pentru complimente.

| papusikatha a răspuns:

@MonicaSol Draga mea, tu ai scris 3 cuvinte si nici alea bine, eu un km cum spui tu, dar l-am scris corect gramatical caci profesoara mea de limba Romana m-a invatat ca VRE-O se scrie cu "liniuta". Cat despre "s-a" da ai dreptate l-am gresit, pentru asta meriti un premiu. happy Esti multumita?

| papusikatha a răspuns:

@kongeriket Desteptule acum 10 ani se scria legat, acum se scrie DEZLEGAT adica VRE-O. Intereseaza-te.

| TeenageGirl a răspuns:

Premonitie.D-zeu vr. sa ti dea un semn! Lucky Girl!

Răspuns utilizator avertizat
| Nicky06 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat asa ceva dar sa stii ca acela nu este un vis este un cosmar si sper ca nu s-a intamplat ca in vis adica cosmar

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Da am mai patit odata si eu asa. Sau de multe ori pot sa stiu ce se va intampla imediat sau pot sa imi dau seama ce imi va spune interlocutorul si oamenii raman:AAAA. ex. intr-o zi, coboram si mama m-a intrebat nu stiu ce si eu i-am zis raspunsul la intrebare inainte sa ma intrebe ce voia.

| Catalin_1945 a răspuns:

Asata este o premonitie asa se numeste, sa te uiti la final destination

| darienicoleta a răspuns:

Nu stiu dar si mie mi s-a intamplat. Poate Dumnezeu a vrut sa-ti dea un semn adica nu stiu si mie mi s-a intamplat sa visez ca am cazut pe gheata la tara si asta s-a intamplat in acelasi loc care l-am visat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericit-o n-o sa mai mori.ca esti anuntata dinainte. poti pacali moartea.bravo.o sa traiesti vesnic.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Probabil a fost un semn de la Dumnezeu.
Ai avut noroc.Sa aveti grija de voi.

| OnnyMady a răspuns:

Da si eu am diferite premoniti care se adeveresc e putin ciudat dar faza e ca la mine nu sunt visuri ci le vad cand sunt treaza dar e foarte tare sa stii ce o sa se intample laughing eu le spun colegilor cateodata ce o sa se intample in momentul respectic si apoi ei raman cu gura cascata laughing eu ii i-au ca pe un dar frumos si supranatural esti norocoasa ca ai asa ceva bucurate de el

| bebelinnAa a răspuns:

Wow...si mie mi s-a intamplat la fel
Dar visul tau este cumplit...ti'ai vazut moartea cu propii ochi straight faceBine ca ai actionat...
Eu am visat o data ca mia sunat telefonul si prietena mea ma chema in fata scolii sa se vada cu un baiat...su acel baiat era fostul meu prieten straight face...Si prietena mea cea mai buna incerca sa ne impace
A dua z cand m-am trezit exact asta s-a intamplat.mia sunat telefonnu si prietena mea ma chema in fata scolii

Si am avut senzatia de "deja vu"

Si i legatura cu visul tau...eu zic mai bine sa te duci la cineva care stie sa "citeasca" visele ...sa iti explice ce se intampla cu adevarat.
Oricum mult succes :*

| St3luta a răspuns:

Doamne...asa mia povestit si mie cineva.ca cica.o femei a visat ca barbatul ei are sa moara facand accident cu scuterul...ea s-a speriat si nu a zis nimaniu.peste cateva zile asa s-a intamplat sacara femeie a intrat in depresie!
cei care nu cred asa ceva dc mai comnenteaza?straight face

| osutavirgulanoua a răspuns:

Tare

| gygyk a răspuns:

Mamaaa, ce najpa? si fratele tau a patit ceva?