| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume am si eu o intrebare
romanii mai fac filme
ca filmele vechi au fost frumoase iubesc seria cu margelatu, nea marin miliardar iar este super si multe filme clasice sunt foarte frumoase
dar in ultimi ani n-am auzit de nici un film romanesc

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Filme din alea nu se mai fac.
Romanii fac acum scurtmetraje sau filme bazate pe intamplari reale daca mai vrei sa vezi un film de "epoca" poti sa le vezi doar pe alea vechii sau sa mergi la teatru.

| damnedwolf explică (pentru Freya1):

Nu vreau sa le vad pe cele de epoca era pur si simplu curios daca se mai fac filme romanesti

| damnedwolf explică (pentru Freya1):

Mersi chiar nu stiam ca se mai fac filme romanest ca la tv nu le arata nu se vorbeste despre ele nu li se face reclama
credeam ca nu mai exista filme romanesti

| Freya1 a răspuns (pentru damnedwolf):

Au fost care au castigat premii dar premiera li s-a facut la cinema.
Cauta pe internet mai multe happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu mai se uita nimeni la filme d-astea. Lumea s-a modernizat. Acum se uita la filme mai moderne ca sa zicem asa, americane, de actiune, de dragoste. Nu mai au audienta asa mare astea cu actori din astia, atunci aveau un anumit public.

| damnedwolf explică (pentru anonim_4396):

Deci nu vreau filme vechi vreau filme noi si nu vreau sa fie exact genul ala dar vreau sa aiba actiune sa fie interesante

| Andersen2k18 a răspuns:

Alea sunt filme vechi de colectie as spune. Lumea s-a modernizat si acum se fac filme care reflecta diferite realitati din societate. Jumatate din actorii clasici au murit, nu spun ca nu mai sunt dar generatia veche se duce usor, usor.