| Alexandru_Leo_1965 a întrebat:

Stiu ca a trecut mult timp de cand acest film si a facut debutul, dar este vorba despre Need For Speed:Inceputuri! Azi am avut ocazia sa-l vad din nou si m-am intrebat " de ce nu au aparut si alte filme in aceasta serie ", are cineva idee?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Din mai multe motive nu a primit o continuare, eu consider ca nu merita o continuare un film facut dupa un joc video, stii vreun film (nu animatie) facut dupa un joc video si sa fi avut succes?
De la Mario (super mario) la Duble Dragon, de la NFS la Resident Evil etc
Iti pot lasa si o lista cu filmele facute dupa jocuri pe care le-am vazut si majoritatea sunt mediocre daca nu foarte slab realizate.
In plus NFS jocul are actiune centrata pe masini si tuning, un film bazat doar pe masini si tuning nu iese cu nimic in evidenta caci de la Fast and Furious incoace au fost multe filme cu acest subiect, majoritatea B movies.