| Aallexxuuttzzuu a întrebat:

Salutare TPU, ma poate ajuta si pe mine cineva. Ideea este in felul urmator, mi-am deschis recent un site de filme, am ajuns la peste 100 de filme pe site si as vrea incep sa-l promovez, dar totusi nu as vrea sa incep din prima sa bag sume mari in promovare. Pentru inceput as vrea sa stiu daca exista site-uri unde poti face reclama gratis la alt site. Adica sa pot sa-mi las link-ul de site-ul meu in alta parte fara a fi sters s-au ascuns.

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Si ce filme contine situl tau? Ai cumparat si drepturile de autor sau este cumva un site de filme piratate?

| DarthNiger a răspuns:

Ai putea sa il promovezi prin Youtube sau Facebook, astea sunt metode gratuite, insa trebuie sa dai bani daca vrei sa il promovezi eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga în Flash

| armiaso a răspuns:

Daca nu ai achizitionat drepturi de autor pentru acele filme ca sa poti sa le publici in mediul online, pune-te mai intai in ordine cu legea altfel o sa ai probleme cu detinatorii drepturilor, amenzile si costurile proceselor in justitie sunt atat de usturatoare incat trebuie sa muncesti doua vieti ca sa poti sa le platesti.

| Aallexxuuttzzuu explică (pentru armiaso):

Hai sa o luam simplu, sunt sute de site-uri de filme pe google, daca nu chiar mii, spune-mi tu unul dintre acestea care ar avea drepturi de autor pe fiecare film in parte. fara a pune in calcul Netflix, hbo go etc...

| armiaso a răspuns (pentru Aallexxuuttzzuu):

Ia-o simplu pana o iei complicat, faptul ca unii comit fapte ilegale si imorale nu inseamna ca trebuie sa faci si tu treaba asta, tu crezi ca ei nu sunt haituiti de autoritati? cate site-uri si-au schimbat domeniile ca sa fenteze justitia, nenumarate.
nu e nevoie mai mult de o singura raportare si s-a complicat situatia.

| Aallexxuuttzzuu explică (pentru armiaso):

Eu inteleg ceea ce spui tu si stiam deja chestiile acestea... dar nu asta este intrebarea pusa de mine... daca nu ma puteti ajuta cu un raspuns pentru intrebarea mea mai bine treceti peste intrebare si nu lasati reply. Multumesc

| Aallexxuuttzzuu explică:

Mai are cineva si alte idei? happy