| Anonimul151 a întrebat:

Se merită să cumpăr abonament Netflix? Sunt ok filmele și serialele de acolo? Au și traducere? Care este pretul abonamentului lunar?

Există de ex o perioadă gratuită de "încercare"? Pentru cât timp este perioada de incercare?

Chestia e că nu mă uit extrem de des la filme și seriale, doar uneori în weekenduri... Și de aceea întreb dacă merită sau nu.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este in functie de planul abonamentului ales, in RO un abinament are preturi cuprinse intre 5 euro si 12 euro pe luna

aici detaliat pret in functie de abonament https://help.netflix.com/ro/node/24926

culmea nici eu nu mi-am facut cont pana acum pentru ca nu am nici timpul dar mai ales nu am chef sa urmaresc seriale in paralele, astfel ca pentru mine nu este util. altfel as plati abonament lunar ca sa vad doar 1 episod de la un singur serial pe zi.

"Există de ex o perioadă gratuită de "încercare"? Pentru cât timp este perioada de incercare?"

Nu, a existat astfel de perioada in trecut, dar toti meltenii isi faceau cont pentru doar 7 zile sau cat dura acea perioada.
Daca exista inca perioada de incercare in alte tari asta este posibil.
Nu am vazut pe Romania nimic in acest sens.

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Ok. Mulțumesc.

Referitor la traducere, cel mai probabil există...

Atunci nici pentru mine nu merită să îl cumpar având în vedere că mă uit rar, aș plăti degeaba. O să mă uit pe site urile gratuite de filme și seriale, deși nu sunt foarte bune unele filme sau seriale. Sau sunt vechi.

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

In ceea ce priveste Netflix, referitor la traducere da ea exista, sub forma de subtitrari in romana, bine la cele care sunt cu subtitrare in romana

Pai si eu tot din acelasi motiv nu imi cumpar, pretul este mic oricum, caci 12 euro sunt bani de tigari pe cateva zile nu? dar i-as da degeaba
eu nu-i vad rostul actual! ca si tine!
are balta pestewinking
si banii au ei unde sa mearga laughing

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Pe scurt, nu "se" merita.