| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti'mi mai multe seriale care merita vazute:X
Dar spuneti'mi si cate ceva despre elebatting eyelashes
Preferatele mele sunt: Smallville, The Vampire Diaries, Gossip girl si Pretty Little Liars.
Mai stiti si voi?:X

Răspuns Câştigător
| Lword a răspuns:

Te respect pentru ca iti place pretty little liarswinking

ok hmm ce am mai vazut e Lost girl :
O tipa pe nume Bo este un succubus bisexual
succubuc = un fel de creatura frumoasa, in general femeie, care atunci cand saruta un om are puterea de ai devora sufletul facandu-l sa moara.
Pe scurt e mai mult fantasy acest serial, totusi tipa gaseste un barbat care e imun la puterea ei, daca se indragostesc sau nu te las singura sa afli ^^.

Glee :
un serial muzical despre viata unor adolescenti talentati in canto. asta daca iti plac miusicalurile...

The l word :
Viata unor lesbiene si problemele lor. e super pot sa marturisesc cu mana pe inima.

Ghost Whisperer
De mica, Melinda Gordon are abilitatea de a vedea si de a intra in contact cu spiritele mortilor. Prin acest dar, mostenit de la bunica sa, Melinda ajuta spiritele ramase prizoniere in lumea celor vii sa isi gaseasca pacea. Cu toate ca tanara isi reneaga de multe ori darul, care o izoleaza de ceilalti oameni, mesajele intense pe care le primeste din partea spiritelor o determina sa faca tot posibilul pentru a le ajuta. Impreuna cu sotul sau, Jim, care este medic, si prietena sa Andrea, cu care conduce un magazin de antichitati, Melinda va reusi sa salveze zeci de suflete.

Veronica Mars
In bogata comunitate din Neptune, regulile sunt impuse de cei bogati si puternici. Acestia detin practic orasul si fac tot ce le sta in putinta pentru a-si tine micile secrete... in secret. Din nefericire pentru ei exista Veronica Mars, o tanara de 18 ani, foarte curajoasa, care isi dedica timpul pentru a investiga si pentru a rezolva cele mai dubioase cazuri. In timpul zilei, Veronica este o eleva obisnuita a liceului Neptune, iar in timpul noptii isi ajuta tatal, detectivul particular, Keith Mars. Impreuna cu acesta, tanara se furiseaza pe aleile ascunse si nepopulate ale orasului in incercarea de a scoate la iveala secretele intunecate ale orasului californian.

o.O cam atat imi vin in minte acum. sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| AG a răspuns:

Blood ties: poveste cu vampiri, triunghi amoros, contine mituri urbane si intorsaturi de situatie geniale, plus un final neasteptat
Criminal Minds: serial politist mai diferit de restul, pentru ca se axeaza pe analiza comportamentala in locul analizei probelor de la locul crimei. partea originala sunt citatele de la inceput si de la sfarsitul fiecarui episod
Supernatural: 2 frati pleaca intr-o "aventura" pentru a cauta "creatura" ce le-a ucis mama. Relatia dintre ei e geniala, amuzanta, si serialul e plin cu umor fin si ironismebig grin
Lie to me: alt "must see", un serial politist la baza, care se bazeaza pe tehnicile NLP[Neuro-linguistic programming (programare neuro-lingvistica)]. Mai pe intelesul tuturor: un detectiv destul de ciudatel in comportament analizeaza tot felul de crime, accidente, si rezolva cazuri prin analiza mimicii fetei si a corpului. E foarte interesant serialul, si chiar ai ce invata din el.