| bunjy a întrebat:

Stapanul Inelelor ziceti-mi si mie toate cartile la rand toate absolut toate copiii lui hurin the hobbit simillarion.....si vreau sa stiu daca au legatura toate intre ele..si daca ma face sa inteleg mai bine povestea

10 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Prima carte este The Children of Húrin apoi There and Back Again sau The hobbit cum este cunoscut pe urma Silmarillion precedat de The Lord of the Rings.

| vangaelis a răspuns:

In „Copiii lui Húrin" acțiunea se petrece într-o perioadă cu mult mai veche decât cea din Stăpânul inelelor, într-o zonă a Pământului de Mijloc înaintea apariției hobbiților.
Silmarillion nu este complet...dar preceda alte aventuri si legende de dinaintea Lord of the Rings

| vangaelis a răspuns:

Sunt multe legaturi, printre care vei afla ca cine era Sauron, elfii de unde veneau, istoria Pamantului de mijloc, cum au si unde au aparut primii oameni (in poveste, nu realitate tongue)...

| bunjy explică (pentru vangaelis):

Tu le-ai citit?

| vangaelis a răspuns (pentru bunjy):

Prin liceu happy sun fan Lord of the ring

| bunjy explică (pentru vangaelis):

De unde ai avut cartiile? da-mi facebookul tau

| vangaelis a răspuns (pentru bunjy):

Nu am cont pe facebook. cat despre carti le-am cautat pe net happy daca vrei iti trimit pe messenger

| bunjy explică (pentru vangaelis):

Le-ai citit online da-mi messengerul tau

| vangaelis a răspuns (pentru bunjy):

Nu online, doar le-am copiat

| bunjy explică (pentru vangaelis):

Sunt cel mai mare fan