| Patriiiiiiiiiiiii a întrebat:

Stie cineva un film sau serial sud-coreean, bun? De preferabil comedie sau romantic! happy sunt racita acasa si imi este dor sa vad un film coreean. Multumesc :*:*
Daca nu stit coreean, nu ma supar daca este american! laughing)

2 răspunsuri:
| Aresasus a răspuns:

H2o just add water.Este un film serial despre trei fete care ajung intr-o pestera formato in urma ciocnirii de pamant unui meteorit de pe luna. Fetele sunt transformate in sirene, dar isi dau seama abia dupa o zi cand se transforma prima data in sirene. Cand este luna plina deasupra pesterii mistice din Insula Mako(o pestera subacvatica cu doua intrari:prin apa si pe uscat) apa din pestera incepe sa o ia razna si daca fetele se uita la luna plina incep sa pateasca lucruri cum ar fi : puterile lor incep sa se intoarca impotriva lor(am uitat sa-ti zic ca fetele au si puteri: controleaza apa, focul, gheata iar in sez. 3 vine o sirene noua ca transforma apa in gelatina); daca ating apa incep sa se comporte ca sirenele mistice, adica sa atraga barbatii(prin cantec, ii atrag in apa, dar nu ii rapesc, nu le fac rau) etc. De aici te las sa vezi daca vrei vei vedea si o lupta intre 4 sirene, care una (cea,, de partea raului'', nu erau dusmane dar nu se intelegeau) isi va pierde puterile; o mare parte din film este si luna care creaza tentacule de apa care le rapesc pe fete si incearca sa le atentioneze de catastrofa care va urma: un meteorit urias se va lovi de pamant.Te las sa vezi, sper ca ti-am provocat curiozitatea.(desigur, cel mai important lucru este ca fetele cand ating apa se producetransformarea in sirene)... Funda?
Americanlaughing

| Patriiiiiiiiiiiii explică (pentru Aresasus):

S-a uitat sora mea la acesta, dar multumesc! happy

Întrebări recente