| Bugabuga12365 a întrebat:

Salut,TPU! Cine stie un film foarte bun,de preferabil ceva gen Pompeii sau din Egipt nu stiu. merge si o comedie, in afara de american pie

7 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Noah (2014),poți încerca și Into The Storm (2014)
Filme Comedie:21 & Over (2013),Project X (2012),Sex Drive (2008),Superbad (2007),High School (2010),Senseless (1998),Detroit Rock City (1999),Mallrats (1995),Dazed And Confused (1993), Dirty Deeds (2005),The Sasquatch Gang (2006),Two Night Stand (2014),Can't Hardly Wait (1998),Van Wilder (seria), Mardi Gras:Spring Break (2011),Road Trip (2000),G.B.F. (2013),Behaving Badly (2014),Boat Trip (2002),Mean Girls 1 și 2 (2004/2011),Alpha House (2014),Date And Switch (2014)

| aumih16 a răspuns:

Mr bean! benny hill! charlie chaplin! stan si bran! astia maestri ai comediei! daca ar fi si comedia de astazi cum a fost aia de atunci! bine ar fi! dar numai sunt asa oameni!

| StefanKogut a răspuns:

Iti recomand Agora, din 2009.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

In general Comedie sunt, pe care le-am vazut eu. '' Ace Aventura '' Un nebun in africa'' si a mai avut si alte filme de comedie.Ora de Varf ''1, 2. ''. Cele vechi 'Stan Si Bran'' si ''Mr.Bean''.Din filmele educationale ti-le recomand pe ''The Mentalist '' Si ''Lie to me''.(La ultimele 2 seriale, iti formeaza in subconstient frica, dar daca le infruntii, esti in avantaj, WIN)

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Buna! Ma bucur ca iti plac filmele de comedie! Acestea inveselesc pe oricine. Pentru a-ti raspunde cu cat mai multa exactitate spune-mi varsta si materia ta preferata de la scoala/liceu.

| Bugabuga12365 explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

16 ani, o sa-ti zic mai multe. sport, psihologie, info, engleza xD. A fost cutremur si la tine?

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns (pentru Bugabuga12365):

DA! A fost un cutremur incredibil! Nu a mai fost de mult astfel!
Avand in vedere informatile date, filmele urmatoare sigur o sa-ti placa :
-http://www.cinemagia.ro/filme/english-vinglish-568406/
-http://www.cinemagia.ro/filme/the-hundred-foot-journey-590162/
-http://www.cinemagia.ro/filme/the-artist-566590/

Ma bucur ca te-am ajutat. Nu mai are rost sa citesti comentariile celorlalti caci filme pe care ti le-am dat o-r sa te satisfaca.