| SelenaStar a întrebat:

Stiti cine o joaca pe Nini Gomez de la disney channel?

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Florencia Bertotti. uite niste informatii despre ea:
http://poveste.jocurilemele.ro/florencia-bertotti-este-nini-la-disney/
Succes!

| Alexutza6755 a răspuns:

Nini este jucata de Florencia Bertotti. Daca vrei sa stii mai multe despre ea, citeste la http://ro.wikipedia.org/wiki/Florencia_Bertotti
Urmeaza o lista cu toate distributia, in caz ca ai nevoie vreodata sa stii.
Personajele principale:

Florencia Bertotti-Nina(Nini) Gomez, personajul principal

Federico Amador-Tomas Parker, ambasadorul

Paula Morales-Celina Martin ez Paz, secretara personala si iubita ambasadorului

Esteban Meloni-Victor Martin ez Paz, fratele Celinei

Maida Andrenacci-Victoria(Viki) Acuna, cea mai buna prietena a lui Nini

Diego Gentile-Sebastian Gallardo, prieten apropiat al ambasadorului

Personalul ambasadei:

Hector Diaz-Horacio Raymundi, majordom

Sebastian Mogordoy-Angel Esposito, electrician la ambasada, aspirant la inima lui Nini

Marta Paccamicci-Lupe, bucatareasa

Pablo Napoli-Hector Gomez, gradinarul ambasadei si bunicul lui Nini

Vanessa Butera-Carmen Juarez, secretara la ambasada

Copii ambasadorului:

Natalia Jascalevich-Thais, sora naturala a lui Chama, 18 ani, ultime adoptata

Juan Manuel Guilera-Martin Parker, fiul cel mare al ambasadorului, 18 ani

Sheyner Cristian Diaz Gomez-Chama Chan Parker, fiul cel mic al ambasadorului, 8 ani

Melanie Chong-Chow Parker, fiica cea mare a ambasadorului, 14 ani

Iara Munoz-Sisilia Parker, fiica cea mica a ambasadorului, 7 ani

Copii de pe teren:

Esteban Masturini-Juan Esposito, fratele lui Angel

Paula Sartor-Sofia Anzoategui, fosta iubita a lui Juan

Giselle Bonafino-Lola Benitez, iubita lui Martin

Antonia Bengoechea-Zoe Anzoategui, sora Sofiei

Valentin Villafane-Abel Lopez, prietenul lui Juan

Juan Pablo Urrego-Tony, iubitul lui Chow si prietenul lui Martin

Augustin Franzoni-Jotase, dansator de pe teren
Le-am luat de pe un blog care il intretin eu.
Pa! Pa!

| ShadowGuitar a răspuns:

Florencia Bertotti

| Lipicii a răspuns:

Florencia Bertotti

| Kallos a răspuns:

Pe Nini :Florencia Bertotti