| beyonce99 a întrebat:

Stiti cumva 3 titluri de texte sau filme in care intalnim personaje care au calatorit prin desert si pentru fiecare un pericol sau o situatie dificila prin care au trecut.

Răspuns Câştigător
| cosmin2000 a răspuns:

Ok.Trei exemple oveste fara sfarsit de Michael Ende, in care Bastian, personajul prinicpal calatoreste si prin desert, pericolul la care este supus fiind caldura si singuratatea, cu el fiind doar un leu care murea noaptea.Alt exemplu e in Tom Sawer Detectiv, Tom si prietenii lui ajungand si prin desert, situatia dificila pe care o intalnesc este nevoia de apa, setea doborandu-i.Si al treilea exemplu fiind un film, o drama bazata pe un roman biografic(am vazut ca poti descrie si filme), numit Desert of Flower, in care o femeie calatoreste prin desert, schimband lumea.Pericolele la care este supusa sunt obisnuite(setea, caldura etc.). Sper ca te-am ajutat din nou! Te rog, da-mi fundita!

1 răspuns:
| AmaliaMocanu a răspuns:

RoBotzi laughing!