| DarkestAssassin a întrebat:

Stiti cumva vreun film/serial sau poate chiar anime, in care personajul principal devine la inceput un ninja/assassin sau ceva cavaler, si mere sa se lupta pentru dreptate, etc? Oricum, ceva despre cum cineva se lupta cu -BAD GUYS- pentru -THE GREATER GOOD-.

PS. Daca stiti ceva film/serial/anime interesant spuneti, ca sunt plictisit.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ninja omorau pentru bani, NU pentru dreptate.

| doctorwho a răspuns:

Naruto, Batman Ninja
Rurouni Kenshin - samurai mai mult decat ninja, dar a fost foarte bun la timpul lui

| WeebGodAkane a răspuns:

Akame ga kill, cred ca de acolo ti-ai inspirat descrierea, nu? Ba sincer nu e anime si nici nu e in totalitate conform cerintelor dar vreau sa recomand un serial, academia asasinilor
Acum sa trecem la anime-uri
The rising of the shield hero
Un proscris erou care lupta pentru bine

Ahhh, am tot recomandat anime-uri pe TPU si acum sunt in pana de anime-uri, revin mai tarziu, scuza-ma

| DarkestAssassin explică (pentru WeebGodAkane):

Vad cam tarziu raspunsul tau. Oricum m-am uitat deja la The Rising of The Shield Hero. De fapt inca ma uit, ca mai trebuie sa apara episoade. Si presupun ca iti place si tie anime-ul din moment ce il recomanzi. E placut sa vezi ca si altora le place. Pacat si anime-ul isi ia foarte mult hate ca din primul episod apar acuzatii false de -rape-.