| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Stiti filme/seriale/animeuri care sa includa Mafia?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme ar fi seria Nasul" The Godfather. Ceva mai bun de atat nu exista.

| HandaSei a răspuns:

- Baccano! | De departe cea mai bună recomandare pe care ți-o pot face! ^.^

- 91 Days | Fii puțin atent/ă la final, mie unul nu mi sa părut ceva prea extravagant, complicat sau chestii de genul, dar aparent mulți au rămas destul de confuzi... happy

- Durarara!

- Bungou Stray Dogs

| Cinevacatoatalumea explică (pentru HandaSei):

Bungou Stray Dogs e un anime super. Chiar acum l-am terminat de revazut a doua oara. Am inteles ca numele fiecarui personaj principal corespunde cu numele unui scriitor important in literatura japoneza.

| ChiarEu2 a răspuns:

The Sopranos - Serial, notă 9, 2.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Gangsta - anime big grin

| Sader a răspuns:

Am eu niste anime care ti le recomand cu mafie.
.Akame Ga Kill- nu e chiar cu mafie dar e cv gen.
.Katekyo Hitman Reborn
.Durarara
.Black Lagoon
.Michiko to Hatchin
.Gangsta
. Baccano
. Jormungand
. Darker Than Black
. Phantom: Requiem for the Phantom

Un serial de genu ar fi Narcos. Ti-l recomand