| raMLesS a întrebat:

Stiti niste filme bune? Fara avengers, superman, batman laughing pe astea le-am vazut.

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam da... ai de unde alege:
https://www.imdb.com/chart/top/

| raMLesS explică (pentru DoarBogdan):

Nu am ca sunt filme vechi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru raMLesS):

E... dar mai sunt si noi pe acolo.

Random - Uita-te la: Upgrade (2018) https://www.imdb.com/title/tt6499752/

| raMLesS explică (pentru DoarBogdan):

Un film mai handicapat ca asta n-am mai vazut.

| DoarBogdan a răspuns (pentru raMLesS):

Pot sa sugerez altele si mai si laughing

| raMLesS explică (pentru DoarBogdan):

Serios vorbind, ala e cel mai prost film pe care l-am vazut in ultima vreme, e prea tryhard.
E ceva gen Star Wars, doar ca fara lasere.
Nu stiu cum a putut sa scoata o nota asa mare pe imdb, dar din partea mea are nota nu 2, ci 3 pentru efortul depus si pentru calitatea buna video.

| DoarBogdan a răspuns (pentru raMLesS):

Eu i-am dat chiar un 9 pentru ce a vrut sa transmita happy

| raMLesS explică (pentru DoarBogdan):

Ideea ca ideea, dar detaliile carora nu li se acorda atentie ma fac sa-mi fie scarba de anumite filme.
Oamenii astia incearca prea mult sa faca niste dispozitive banale sa arate cool si futuristice, dar e penibil.
Masina aia de la inceput arata ca o cutie de carton, e prea tryhard, o masina mai urata ca aia nu cred ca am mai vazut pana acum, pe bune? Asa arata viitorul? Nu puteau sa se gandeasca si ei in puii mei la un model mai realist? Aveau de unde sa se inspire.
E ca si cum iei un laptop, il faci de 10 ori mai gros si ii pui display transparent... un rahat.
Pana si Dacia Sandero a lu taica-miu arata mai bine decat masina aia rolling on the floor)
M-am razgandit, ii dau 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 - "Eyes Wide Shut"
2 - "Starry Eyes"
3 - "What Lies Beneath"
4 - "Passenger 57"
5 - "The Orphan"
6 - "Sleep Tight"
7 - "Don' Hung Up"
8 - "The Human Centipede (1, 2,3)

| serenityxx a răspuns:

încîlcit
minion
utopiezoo
spărgătornucă

| Fashionista10 a răspuns:

Îți recomand un film pe nume Cosmoball, daca îți plac filmele SF.

| cherryqttt a răspuns:

Twilight

| raMLesS explică (pentru cherryqttt):

Toata lumea a vazut Twilight...