| AleDia a întrebat:

Stiti niste filme romanesti din 2008-2014?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Beyond The Hills (2012),Nuntă mută (2008),Cea mai fericită fată din lume (2009),Ho Ho Ho (2009),Bună! Ce faci? (2010),La bani, la cap, la oase (2010),Despre oameni şi melci (2012),Şi caii sunt verzi pe pereţi (2012),Minte-mă frumos (2012),Ho Ho Ho 2: O loterie de familie (2012),Domnişoara Christina (2013),Charlie Countryman (2013)

| Leocerba a răspuns (pentru faramatania):

De ce crezi ca Charlie Countryman e film romanesc?
Pentru ca se-nvarte actiunea prin Bucuresti? Pentru ca avem cativa actori romani in rol secundar? Pentru ca este o afacere in care Media Pro-ul si-a bagat coada?
Cam putin pentru a-l numi film romanesc, alaturi de "Dupa dealuri", de pilda.

| faramatania a răspuns (pentru Leocerba):

Nu știu care sunt cei sau cele ce și-au băgat coada, dar tu sigur îți bagi coada fără să fie necesar.

| Leocerba a răspuns (pentru faramatania):

laughing
Aia nu mi-i coada, bai, e doar o mica precizare.
Am simtit s-o fac de dragul filmului romanesc, nu ca sa-ti gasesc tie nod in papura.
Fii pe pace, serios...ca doar n-o sa te tensionezi pentru un film cu actorul ala cu nume de mancare...Boeuf, zau.

6 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Nu sunt cine stie slabe rau

| alinike2 a răspuns:

Pozitia copilului

| Ancasx a răspuns:

O noua viata! Pariu cu viata.