| BlooyGirl a întrebat:

Stiti un anime care sa aiba actiune, gen impuscaturi si ceva sange, dar sa aiba si o poveste de dragoste, un cuplu?
Funda pentru cel mai bunwinking

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Hmm,pai mie mi-a placut Blood+, Darker than Black si Code Geass.

| PurpleBox192 a răspuns:

Stiu decat Hellsing, Vampire Knight care sa fie ceva de genul.

| PurpleBox192 a răspuns:

Stiu decat Hellsing, Vampire Knight care sa fie ceva de genul.

| PiinkSmiile a răspuns:

Vampire Knight, D. Gray-Man sau Soul Eater

| PiinkSmiile a răspuns:

Vampire Knight, D. Gray Man sau Soul Eater

| Shane a răspuns:

Black Lagoon

| iusty12 a răspuns:

Incearca Hidan No Aria.

Descriere: Este vorba despre un baiat pe nume Kinji care este la o scoala de politie sau academie (nu prea am inteles povestea). Intr-o zi se duse la scoala si pe bicicleta lui era asamblata o bomba de un criminal, si in acel moment apare o fata pe nume Aria care este un student cu cele mai bune rezultate in acea scoala si il salveaza pe baiat.

Daca te uiti poate vei intelege tu povestea.

| PeanutButterHellishTime a răspuns:

Incerca Hellsing. E un anime scurt, dar e genul e anime in care 10 episoade fac cat 100 de episoade ale altor anime-uri. Fara impuscaturi dar cu sabii si alte chestii, One Piece, Naruto Shippuden, D-Gray Man, Bleach, Full Metal Alchemist, sau ceva chiar tare, dar sunt sigur ca l-ai vazut deja, ma refer la Death Note.
Succes la gasirea unui anime, si iti urez vizionare placuta!