| rehgthgfdfgggz a întrebat:

Tocmai am vazut 'Portocala Mecanica' si nu prea am inteles finalul. Nu am inteles cine era acel om care a venit la el la spital si ce ii propusese.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Omul ala e ministrul de interne si daca imi amintesc bine aparuse si mai inainte cand s-a facut inspectia la inchisoare si chiar el accepta propunerea lui Alex pentru tratamentul Ludovico.
La final, dupa ce Alex a incercat sa se sinucida, este vazut ca o victima si multe persoane invinuiesc guvernul pentru tratamentul inuman pe care i l-au aplicat. Ceea ce inseamna ca le scade popularitatea, pierd niste voturi.
Ca sa rezolve problema asta, ministrul ii propune lui Alex sa le faca putina publicitate.Toti sunt fericiti in final, ministrul castiga iarasi lumea de partea lui iar Alex e liber si ''vindecat''.

1 răspuns:
| jasmin1rose a răspuns:

Acel domn care a venit la spital era Ministrul de Interne, dupa ce presa a inceput sa acuze Guvernul de tehnici inumane, acesta avea acum nevoie de sustinerea lui Alex.