| Cat a întrebat:

Ati vazut filmul Portocala mecanica? Ce impresie v-a lasat?

Răspuns Câştigător
| Zenicide a răspuns:

L-am urmarit la recomandarea unui prieten, e foarte interesant filmul. Acum nu de mult am vazut Natural Born Killers (tot satir mai acid asa) si mi-a adus aminte de Clockwork Orange, cred ca am sa il revad, l-am vazut acum 5-6 ani si unele parti nu le-am inteles pe atunci.
Filmele astea desi sunt foarte vechi par foarte actuale, si asta e infricosator. Cel putin pentru mine.
Network (1976) e la fel (actual) filmul asta m-a determinat sa renunt definitiv la Tv.
Daca stii filme de acest gen, te rog anunta-ma.

| Cat explică (pentru Zenicide):

N-am vazut inca filmele de care-ai pomenit tu, mi le trec pe lista.
As zice ca par atat de actuale pentru ca, de fapt, pleaca de la idei simple, dar ingenioase.
Nu mai stiu alte filme care sa se-ncadreze in tiparul de care vorbim, dar ti-as recomandat American History X, in cazul in care nu l-ai vazut.
Iti multumesc pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| Ilinca_Ionut_1984 a răspuns:

E super filmul