| anonim_4396 a întrebat:

Totusi care este povestea din spatele cicatricilor Joker-ului din Batman?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Răspunsul este controversat din cauza numeroaselor ecranizări al clasicului desen animat, Batman.
Dacă ai văzut cel mai recent film, „The Dark Knight", Jokerul a spus două povești referitoare la cicatricile sale.
Prima se referea la fosta sa nevastă care a fost mutilată, iar din dragoste pentru aceasta, bărbatul s-a desfigurat pentru a-i arata că nu-l deranjează aspectul fizic, dar femeia l-a părăsit imediat după incident.
A doua poveste este despre tatăl său care i-a pus acel „zâmbet" pe față, din cauza faptului că băiatul plângea în timp ce acesta își bătea soția. De aici și cea mai populară replică a filmului, „Why so serious?".
Totuși, nici una din aceste povești nu este adevărată. Conform benzilor desenate, legendarul personaj și-a dobândit cicatricile, pielea foarte albă și părul verde datorită unui accident care implică produse chimice toxice.
Numai bine!

| Răzvan208 a răspuns (pentru Diabolique):

Nu sunt de-acord cu tine deoarece Joker-ul...(și asta nu mai știu de unde am aflat-o dar mi se pare o teorie buna deoarece nu ne este prezentat nicăieri rădăcinile lui) el este însuși Batman pentru ca in viitor cand este puțin mai bătrân, așa cum este el pe lângă Batman in Cavalerul Negru, se întoarce înapoi in timp pentru a deveni criminalul care ia omorât pe părinți lui(de care nu ne este spus nimic de el in nici un film sau altceva)și el își omoară părinți pentru a putea deveni Batman in viitor(deoarece din acest motiv el sa făcut Batman pentru ca a vrut sa oprească crimele) și de aceia a făcut-o. Dupa ce nu a mai putut sa se întoarcă înapoi in timpul sau pentru ca nu avea tehnologia necesară el a înnebunit și și-a făcut toate acele cicatrici și el îl urăște pe Batman pentru ca a fost nevoit sa treacă prin atâtea. Faza cu tac-su bețivan și nevastă-sa pițipoanca le-a inventat el.
Ce zici ești de acord cu mine

2 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

A zis in film dar am uitat.

Întrebări recente