| valeria4u a întrebat:

Un scurt rezumat al filmului "Hachiko" happy Acel film cu un catel credincios :X

Răspuns Câştigător
| AdaAndreeaAda a răspuns:

Hachiko este un catel Japonez care este pierdut in america(nu stiu exact unde) si gasit de un profesor, profesorul indrageste foarte mult catelul vice versa, asadar catelul ajunge sa il conduca pe profesor la tren(de unde acesta mergea la cursuri) si il astepta in gara pana se intorcea. Intr-o zii profesorul a facut infarct iar catelul a ramas sa il astepte multi ani, nici chiar famailia profesorului nu il poate lua de acolo.Cainele moare in gara asteptandu-si stapanul.Este un film superb, merita vazut!
Fundita?

| valeria4u explică (pentru AdaAndreeaAda):

Ideea era ca nu voiam sa-l vad si doar sa stiu despre ce este vorbawinking

6 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Un barbat gaseste un catel pe strada il ia acasa au niste clipe frumoase barbatul mergea lamunca cu trenu si indiferent casi lega ciinele de gard (ca la tara) su il inchidea in in cusca tot scapa si se ducea sal astepte in gara si la un momendat barbatu moare si ciinele il asteapta inca in gara

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Este vorba despre un barbat de aproape 50 de ani care gaseste intr-o zi un catelus si il aduce acasa, punandu-i numele Hachiko.
Familia lui era destul de incantata de el, si s-au atasat cu totii de el.
Cainele a inceput sa-i fie foarte credincios, il astepta pe barbat in fiecare zi in fata locului lui de munca.
Nu as vrea sa-ti spun mai multe, as distruge tot farmecul.
Mai bine il vezi. E foarte emotionanta povestea happy

| Cosmotel a răspuns:

Este un film dupa o poveste reala.
mai multe explicate pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Hachik%C5%8D

| Akeron a răspuns:

Aici ai trailerul daca vrei video -
http://www.youtube.com/watch?v=IfCNX7-RkbM

Iar aici ai descrierea
http://www.cinemarx.ro/......06880.html