| Lovwly a întrebat:

Credeti ca filmul: "Hachiko, a dog's story" imi va convinge parintii sa imi ia un catel, sau va face total inversul? As vrea sa ne uitam impreuna la acest film. e o idee buna?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cred ca e o alegere buna dar trebuie sa stii ca un animalut in casa implica multe responsabilitati si nu doar joaca cu el!
In primul rand incearca sa convingi parintii ca poti AVEA GRIJA de un animalut(catel) pe langa treburile pe care le ai deja(invatat/curat in camera/treburile casnice in general)mai poti sa ai si grija de un catel! O simpla vizionare a unui film NU cred ca ajuta.
TU trebuie sa te implici mai mult!thumbs up

| Lovwly explică (pentru stlucian):

M a implic destul. si cred ca ei stiu ca pot sa am grija de un catel, numai ca mama a zis ca ea pur si simplu nu suporta cateii... Nu stiu ce sa mai fac.

| Lovwly explică (pentru stlucian):

Si ce crezi uh ca ar trebui sa mai fac pe langa curatenie in casa si miliarde de implorari?

| stlucian a răspuns (pentru Lovwly):

Vorbeste cu tata si spune-i ca daca mama ta nu suporta cateii nu esti si tu obligata sa-i impartasesti sentimentele fata de animalute(caiini). Poate sa fi suferit vreo trauma cand a fost mica si de aceea se fereste de catei.Ar trebui sa-si invinga frica si sa te/va asculte!
Un "consiliu"de familie ar fi binevenitthumbs up

8 răspunsuri:
| lila36 a răspuns:

Din pacate pentru tine nu am vazut filmul dar "eu si marly" e un film destul de bun si de acolo au vrut mama si sora mea sa luam un Golden Retriver.
Sper ca te-am ajutat.Pe curand.

| ReusxD a răspuns:

Depinde,ce este in film.

| Zoey112 a răspuns:

Da cred ca este o idee buna si cred ca o sa mearga pentru ca este un film care emotioneaza pe oricine. bafta happy

| moni21 a răspuns:

Da cred depinde de ce se intampla in film

| GiuliaAnaMaria a răspuns:

Incearca nu pierzi nimic.