| Daniellllll1 a întrebat:

Un serial care sa corespunda tiparului?
Supernatural,Suits,Prison Break,Mentalist, Banshee.
Funda!

Răspuns Câştigător
| marriancosmin a răspuns:

Daca ai vazut clasicul The vampire diaries sau The walking dead, iti sugerez urmatoarele 3 seriale, te vei indragosti de ele

-Nowhere boys

-Witches of East End

-Orphan black

In triler nu sunt descrise foarte bine, ele sunt geniale.De asemenea te poti uita la:

-Lost

-Salem

-Breaking bad

-Teen Wolf

Sper sa le incerci. Daca iti place ceva da-mi funda te rog.

| Daniellllll1 explică (pentru marriancosmin):

Am auzit de lost, si parea fain, dar nu i-am dat nicio intentie.O sa vad ce si cum.De funda vad mai incolo rolling on the floor

13 răspunsuri:
| Chiiitin a răspuns:

Teen Wolf si Grimm

| J0B0MAT a răspuns:

Nu le-am vazut pe alea.Dar ti-am mai zis de TVD si The originals.De Game of thrones nu stiu daca ti-am zis, daca nu ai vazut, sa te uiti.
Si Merlin a fost frumos sau Atlantis.

| Daniellllll1 explică (pentru J0B0MAT):

In TvD stiu despre ce e vorba, Game of Thrones, un singur lucru am auzit de serialul ala, pe langa ca e pe locul 4 pe imdb, in topul serialelor."Aia se *** i draci"".The originals, o sa vad ce e cu el, o sa vad si de celelalte.Incearca te rog Supernatural, citeste macar povestea, am ajuns cu episoadele la zi in 2 saptamani(229 ep), e prea tare, si probabil tu o sa ai motive in plus sa te uiti fata de mine.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Bine,poate GOT, nu-i de tine.Dar TVD e suuper.Sa te uiti. Ziceai c-ai mai vazut o parte...Iar The originals e despre familia originala de vampiri din TVD.Si asta e super.
Nu mai am timp de seriale.Ma mai uit seara la cate un film, uneori, si nici pe ala nu-l termin in aceeasi seara.
Wow, 229 ep in 2 saptamani? OMG. Eu de ce as avea motive in plus sa ma uit la serial fata de tine?

| Daniellllll1 explică (pentru J0B0MAT):

Toate fetele care se uita, se uita pentru cateva motive in plus.La TVD am niste spoilere, daca e ma uit de la sezonul 7 in sus.Cat despre Supernatural, e foarte tare.
http://www.imdb.com/title/tt0460681/
Sa fac un miny-story
Sunt doi frati, care la 23 de ani, dupa ce mama lor e omorata de catre un demon, ei pornesc in cautarea lui.Asta este povestea de la care incepe tot,dar pe parcurs apar alte incercari,si devine tot mai fain.
Nu mai bine in afara de filmul ala seara, ar fi cate un episod, doua, trei, din serialul asta? =))
Un episod din serial are 40 min, un film are minim 90 min., deci, macar 2 episoade seara, ce zici? =))

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Nu,ca-i horror si nu vreau sa visez urat noaptea.Si asa am probleme cu somnul in ultima perioada.
Sa nu te uiti de la sez 7 in sus, ca nu mai intelegi nimic si pierzi tot farmecul. Uita-te de la sez 1. O sa iti placa siguur.

| Daniellllll1 explică (pentru J0B0MAT):

Primul sezonul e putin horror, adica primele episoade, dupa fix 0.Macar cand ai mai mult timp, nu il incerci. poate chiar iti place, sau incearca acum 10 minute, sa vezi ce si cum...
Acum m-am pus sa ma uit big grin Nu glumesc(TVD)

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Promit sa il incerc cum imi fac timp. Asa pe zi, nu noaptealaughing)
Foarte bine. Sper ca de la sez 1.

| Daniellllll1 explică (pentru J0B0MAT):

Imi zici cum a fost primul episod dupa ce l-ai vazut big grinD

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Ok.Si tu sa imi trimiti mesaj /felicitare sa imi spui dupa ce vezi cateva ep din TVD.

| FlorinCiokan a răspuns:

Am vazut si 3 din cele spuse de tine. Cred ca ti-ar placea Fringe si te-ai adapta la el dupa serialele vazute. Si Arrow e foarte misto happy Eu le-am vazut/sunt la zii cu ele. Merita vazute 100%