| BloodyDress a întrebat:

Un top al filmelor de groaza? Fiecare ce a vazut super fain happy funda

Răspuns Câştigător
| Daysee a răspuns:

Buna!
1.Final Destination 5
În Final Destination 5, Moartea este dezlănţuită de premoniţia unui om care îşi salvează colegii de la pieire când un pod suspendat se prăbuşeşte. Însă aceşti nefericiţi nu ar fi trebuit să scape cu viaţă ş intră într-o cursă cumplită împotriva timpului, încercând cu disperare să găsească o cale de a sfida planurile morţii. Şi încă o dată se dovedeşte că indiferent unde încearcă să fugă, indiferent unde s-ar ascunde... Moartea nu poate fi păcălită...

2.Shark Night 3D

3.Fright Night
Noapte de Groază
Remake al comediei horror clasice din anii '80, în care Charlie Brewster îl suspectează pe noul său vecin, Jerry Dandridge, că e vampir. Cum nimeni nu-l crede, Charlie apelează la Peter Vincent, ucigaşul de vampiri din serialul său TV preferat, care nici el nu crede în existenţa vampirilor în realitate...

4.Priest
Priest : Răzbunătorul
Într-o lume pustiită de un război secular între oameni şi vampiri, Priest, un legendar preot războinic, trăieşte anonim într-una dintre aşezările umane controlate de Biserică. Neştiut de nimeni, bărbatul iese din exilul autoimpus când nepoata sa de 18 ani este răpită de un grup de vampiri din împrejurimile oraşului. Ajutat de iubitul nepoatei sale, Hicks, şi de Preoteasă, o fostă membră a legiunii sale de vânători de vampiri de odinioară, Priest porneşte în căutarea rudei sale, în plan fiind şi lichidarea odiosului lider al vampirilor...

5.Scream 4
Scream 4: Coşmarul continuă
După moartea lui Sidney Prescott, Dewez Riley şi Gayle Weaters-Riley se întorc în Woodsboro pentru inmormantarea acesteia. În timpul vizitei, sunt prinşi în planul unui criminal de a omorî supravieţuitorii rămaşi odata şi pentru totdeauna. Criminalul este cineva din trecutul lor. În cine pot avea încredere? Şi după această rundă, ce va rămâne din ei?

6.The Rite
Un tânăr student la teologie merge la Vatican pentru a se iniţia în misterele exorcizărilor. Un profesor al său, fratele Lucas, interpretat de Anthony Hopkins, va avea grijă ca eroul să fie implicat în câteva cazuri de exorcizare cât se poate de reale, care-i vor readuce acestuia credinţa demult pierdută...

7.Don't Be Afraid of the Dark
Nu-ţi fie frică de întuneric
Lungmetrajul este bazat pe o producţie de televiziune din 1973 şi prezintă povestea unei fetiţe care se mută împreună cu tatăl ei şi iubita acestuia. Ei descoperă că nu sunt singurii care locuiesc în casă, aceasta fiind plină de creaturi diabolice...

8.Grave Encounters

9. Fading of the Cries

10.The Tunnel

Uite le'am luat de aici:
http://www.cinemagia.ro/filme-horror/2011/
Eu ti-am aratat prima pagina de filme, sunt mai multe pagini sper ca ti-am fost de ajutor :).
Pa, pa.:-h

4 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

1.Final Destination 5
În Final Destination 5, Moartea este dezlănţuită de premoniţia unui om care îşi salvează colegii de la pieire când un pod suspendat se prăbuşeşte. Însă aceşti nefericiţi nu ar fi trebuit să scape cu viaţă ş intră într-o cursă cumplită împotriva timpului, încercând cu disperare să găsească o cale de a sfida planurile morţii. Şi încă o dată se dovedeşte că indiferent unde încearcă să fugă, indiferent unde s-ar ascunde... Moartea nu poate fi păcălită...

2.Shark Night 3D

3.Fright Night
Noapte de Groază
Remake al comediei horror clasice din anii '80, în care Charlie Brewster îl suspectează pe noul său vecin, Jerry Dandridge, că e vampir. Cum nimeni nu-l crede, Charlie apelează la Peter Vincent, ucigaşul de vampiri din serialul său TV preferat, care nici el nu crede în existenţa vampirilor în realitate...

4.Priest
Priest : Răzbunătorul
Într-o lume pustiită de un război secular între oameni şi vampiri, Priest, un legendar preot războinic, trăieşte anonim într-una dintre aşezările umane controlate de Biserică. Neştiut de nimeni, bărbatul iese din exilul autoimpus când nepoata sa de 18 ani este răpită de un grup de vampiri din împrejurimile oraşului. Ajutat de iubitul nepoatei sale, Hicks, şi de Preoteasă, o fostă membră a legiunii sale de vânători de vampiri de odinioară, Priest porneşte în căutarea rudei sale, în plan fiind şi lichidarea odiosului lider al vampirilor...

5.Scream 4
Scream 4: Coşmarul continuă
După moartea lui Sidney Prescott, Dewez Riley şi Gayle Weaters-Riley se întorc în Woodsboro pentru inmormantarea acesteia. În timpul vizitei, sunt prinşi în planul unui criminal de a omorî supravieţuitorii rămaşi odata şi pentru totdeauna. Criminalul este cineva din trecutul lor. În cine pot avea încredere? Şi după această rundă, ce va rămâne din ei?

6.The Rite
Un tânăr student la teologie merge la Vatican pentru a se iniţia în misterele exorcizărilor. Un profesor al său, fratele Lucas, interpretat de Anthony Hopkins, va avea grijă ca eroul să fie implicat în câteva cazuri de exorcizare cât se poate de reale, care-i vor readuce acestuia credinţa demult pierdută...

7.Don't Be Afraid of the Dark
Nu-ţi fie frică de întuneric
Lungmetrajul este bazat pe o producţie de televiziune din 1973 şi prezintă povestea unei fetiţe care se mută împreună cu tatăl ei şi iubita acestuia. Ei descoperă că nu sunt singurii care locuiesc în casă, aceasta fiind plină de creaturi diabolice...

8.Grave Encounters

9. Fading of the Cries

10.The Tunnel

Uite le'am luat de aici:
http://www.cinemagia.ro/filme-horror/2011/
Eu ti-am aratat prima pagina de filme, sunt mai multe pagini sper ca ti-am fost de ajutor :).
Pa, pa.:-h

| IoNyXxX a răspuns:

Saw 1-7, the dead, priest

| ShadowGrl a răspuns:

1.Freddy Krueger-CEL MAI TARE FILM DE GROAZZZAAAAA
2.Luna Noua
3.Destinatie Finala
4. Drag me to hell
5.Beastly nu e cine stie ce groaza dar merge
6. mai era unu cu un om care era posedat de serpi dar nu mais tiu cum se numeste FUNDA PLEASE!

| piticuu a răspuns:

Uite de aici alege http://www.divahair.ro/timp_liber/top_10_filme_de_groaza.
Acum dai fundita te rog.