| supermarketuldefilme a întrebat:

Va plac filmele romanesti realizate dupa 1990 care au castigat premii internationale? Argumentati, va rog.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu. Au sunetul foarte prost.

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu pentru ca au o calitate video si audio foarte proaste si nu sunt impresionante

| shippuden a răspuns:

Nu.....is naspa rau laughing

| Guildo a răspuns:

Daca te referi la filme de genul: Filantropica sau 4 luni, 3 saptamani si 2 zile, ei bine sunt niste realizari exceptionale ale cinematografiei romane, care pot sa rivalizeze chiar si cu alte filme europene, de mare clasa. Pacat ca cinematografie este atat de slab exploatata in Romania, avem oameni talentati, dar nu stim sa ii folosim.