| dazibao a întrebat:

Va rog sa ma ajutati big grin! Caut un film pe care l-am vazut demult pe euforia, dar sincer nu mai tin minte cum se numeste nici macar un personaj doar ca era vorba de o familie naufragiata, sau mai bine zis au fugit de pirati, talhari, si-a pierdut un fiu pe care il crescuse-ra oamenii de care fugeau. Dupa multi ani acei talhari ii descopera pe insula, familia isi revede fiul. Il caut demult dar nu dau de el. sad

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mai ai ceva detalii? Vreun nume sau stii cumva cum arata sau cum il cheama pe vreun actor din film?

| Cosmina10 a răspuns:

Laguna Albastra? cumva?

| dazibao explică:

Nu mai tin minte numele personajelor. tot ce iti pot spune e ca acea familie avea o fata si doi baieti. ei se stabilisera pe insula, isi facusera casa si multe altele. filmul se deruleaza si ii arata peste cativa ani cand copii sunt deja mari, adolescenti ajunsi pe la 17-19 ani. apoi totul ia o intorsatura pentru ca ii descopera acei talhari si cu ei era si baiatul pierdut care avea acum 15-16 ani. tatal copiilor avea barba, este tot ce imi amintesc de personaje. :-s