| MattySmile a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti seriale horror foarte foarte bune, care chiar merita vazute!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Damien,The Magicians, South Of Hell, Scream Queens, AHS, Scream (2015-),Bedlam,Stranger Things,Shadowhunters: The Mortal Instruments,Ravenswood, TWD, Fear The Walking Dead, Under The Dome, The Strain, Penny Dreadful, Dominion, Constantine, Between, From Dusk Till Dawn: The Series (2014),Harper's Island (mini-serie), The Enfield Haunting (mini-serie), Wolf Creek

| MattySmile explică (pentru faramatania):

As vrea ca serialele sa nu fie chiar atât de SF.

| MattySmile explică (pentru faramatania):

Tu pe care serial horror il crezi cel mai bun?

| faramatania a răspuns (pentru MattySmile):

Mie mi-a plăcut f.mult Damien (un sequel al filmului Omen - 1976) în regia lui Glen Mazzara. Are doar 1 sezon, îl vezi repede, dar este și captivant.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate Hannibal? Nu mai pare așa horror un anumit film/serial după ce vizualizezi zeci de alte filme/seriale horror, poate ți-ar plăcea.
Lista de seriale horror a faramantiei, chiar dacă o desconsideri, este una foarte bună, sunt unele dintre cele mai bune seriale din genul horror.