| MaeRiAh a întrebat:

Va rog spuneti-mi un anime trist si dc e trist acel anime laughing... fundita

Răspuns Câştigător
| MoonMuse a răspuns:

Buna =^.^=

Iti recomand sa vizionezi anime-ul meu favorit Nana. Mai jos gasesti atat descrierea, cat si un site unde-l poti viziona tradus in romana.

Nee,Nana...
Ti-ai imaginat vreodata doua fiinte atat de asemanatoare si totusi atat de diferite?
Nana Komatsu,o tanara sosita la Tokio pentru a fi alaturi de iubitul sau.
Nana Osaki, o alta tanara sosita la Tokio, dar pentru a canta.
Ce le leaga pe cele doua?
Aventura celor doua 'Nana' ia start in ziua in care decid sa imparta apartamentul 707 si leaga o prietenie stransa,ce trece prin multe greutati,dar reuseste sa se mentina.
Pe acorduri de chitara,povestea lor ia amploare,iar cele doua fete,pe langa nume si apartament,ajung sa imparta tristetea,bucuria,cat si cele mai pure sentimente pe care le poate avea un om.
Este un etern carusel al dragostei, si nu se stie daca traditionalista Hachi va reusi sa tina cu dintii de relatia ei cu Shoji, sau daca nonconformista Nana va putea trece peste suferinta unicei sale iubiri. Cert e ca vor imparti totul...la 707, locul fiecarui inceput.
Locul unde Nana isi va adjudeca suprematia cu trupa ei,locul unde Hachi va invata ca lumea nu este la fel cum o credea pana la douazeci de ani...e o lume larga,in care Sid Vicious nu apare doar in 'Sid si Nancy'.Sid poate fi chiar langa tine! O lume a luminilor animate de cele mai pure idealuri, o lume a muzicii, care se contopeste cu iubirea izvorata din cele mai salbatice inimi.E 707! Sunt Nana si Nana.
Doua fete gata sa schimbe totul pentru a fi fericite.Chiar si inceputurile!
Se vor sparge vreodata paharele cu capsuni cumparate de cele doua fete pentru 707?

Aici gasesti episoadele:

http://anime.kage.ro/anime/nana/index.php

Sper ca o sa-ti placa anime-ul si ca ti-am fost de folos.
HUGS =^.^=

2 răspunsuri:
| MoonMuse a răspuns:

Multumesc pentru fundita, esti o scumpa! >big grin

| star4all a răspuns:

Clannad... nu are rost sa-ti zic de ce e trist nu va mai avea rost sa te uiti. E drama...