| SmylleEmy a întrebat:

Va salut! cum fac daca subtritrarea la un film este in alta limba? adica sa fac subtritrarea in limba romana, sa o traduc cu google si s-o pun in conţinutul unui tip de fişier (application/octet-stream)? ce program imi trebuie sa o salvez in acest tip de fisier? va dau funda si ce vreti, daca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Nostradamuss a răspuns:

Invata engleza

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi aici cu faci o subtitrare de la zero
http://queen-soft.blogspot.it/2009/07/cum-se-fac-subtitrari-de-la-zero.html
Succes!

| SmylleEmy explică (pentru neluL):

Nu vreau sa fac de la inceput, ca ma ia cu dureri de cap pana termin. Mersi de raspuns

| neluL a răspuns (pentru SmylleEmy):

Dar asa cum vrei tu, nu merge...in veci big grin
Este cel mai usor mod de a face o subtitrare!

| Nostradamuss a răspuns:

Daca traduci cu google o sa iasa un CACAT!

| SmylleEmy explică (pentru Nostradamuss):

Ai vreo idee mai buna?

| Nostradamuss a răspuns (pentru SmylleEmy):

Invata engleza

| ady3600 a răspuns:

Salut, descarci alta subtitrare, una in romana, o stergi pe cea veche si o pui pe asta, daca nu intra singura ti apasat click pe ea si o pui pe fereastra cu filmulwinking

| SmylleEmy explică (pentru ady3600):

De unde sa descarc alta subtitrare in ro? Nu exista subtitrare in limba romana pentru filmul care vreau eu ( simon says 2006) sunt doar subtritrari in alta limba si de acea ma gandeam cum sa o fac in ro alea

| ady3600 a răspuns:

Cauta pe google simon says 2006 subtitrare romana, eu am gasitwinking

| SmylleEmy explică (pentru ady3600):

Daca tu ai gasit in romana subtritrarea eu ma arunc in bazin laughing iti dau funda daca imi dai linkul cu subtritrarea in limba romanawinking

| SmylleEmy explică (pentru ady3600):

Daca tu ai gasit in romana subtritrarea eu ma arunc in bazin laughing iti dau funda daca imi dai linkul cu subtritrarea in limba romanawinking

| Nostradamuss a răspuns (pentru SmylleEmy):

Cu google nu faci nimic, daca traduci motamo iese o mare prostie