| alinutz33311 a întrebat:

Salut, vreau sa traduc un text din limba germana in limba romana dar pe Google Translate imi fara sens. Stiti cumva un site in care sa traduc cat de cat cum trebuie?

5 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

I don't know.
Invata?laughing
Glumesc, adica, nu ti-ar strica, dar si eu sunt praf la germana, deci nu ma iau de tine.
Eu de obicei traduc propozitie cu propozitie, iar unde nu are sens, traduc cuvant cu cuvant apoi le leg eu cat de cat.
Singura varianta! Parerea mea, asta daca nu te ajuta vreun coleg in pauza!laughing

Bafta.

That's all!^^

| Park1Suin a răspuns:

Nu stiu cum altii fac, dar eu ma folosesc de acestea doua si sunt multumita.
http://www.dictio.ro/dictionar-englez-roman
translator-online.ro/translator-roman-englez.html

| MytzaMytz a răspuns:

TranslatorOnline,cauta asa pe net.

| xBebee a răspuns:

Heii.Te pot ajuta eu să văd dacă ştiu.Ce clasă eşti? Încearcă un dicţionar online german-român.

Uite aici un link: http://www.dictionar.us/german-roman/