| Advvrt a întrebat:

Voi ce parere aveți despre sezonul 8 si finalul Game of Thrones. Pe mine m-a cam dezamagit avand in vedere ca Daenerys a devenit "mad queen" dupa toate cele 7 sezoane in care eram convins ca ea ar fi trebuit sa fie the queen of the 7 kingdoms. Si totul s-a intamplat foarte repede in sezonul 8.

Din cate am auzit va aparea si un prequel series dar nu stiu daca e adevarat, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Lipsit de logica, prostesc, plictisitor etc. Nu stiu ce a fost sau nu a fost in capul lor, dar din ce vad, nu i-a mai interesat deloc de serial si de ce s-a intamplat in celelalte sezoane, au vrut sa termine mai repede. Prequel o sa apara, au inceput filmarile la episodul pilot si o sa se numeasca Bloodmoon, e peste tot pe net informatia si posibil sa apara si alte spin off-uri (cica 3 din 5 ar fi in dezvoltare, dar asta nu se stie si nici despre ce ar fi).

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Scenarastii au vrut sa il termine cat mai repede, au declarat de mai multe ori ca is satui si vor sa faca altceva. De asta au grabit totul happy

| Advvrt explică (pentru Wr3nch):

Graba chiar strica treaba, rau de tot laughing

| laSoledad a răspuns:

Nu esti la curent cu discutiile pe net? Multa lume, atat romani cat si straini, sunt dezamagiti de sezonul 8.

| Sekim a răspuns:

Salut
Chiar a fost urat. Dar totusi, era mai frumos sa ajunga Jon Snow regele celor 7 regate dar a ajuns Bran. Totul s-a intamplat rapid si fara sens in ultimul sezon. Dupa parerea mea a fost o dezamagire profunda.

| Advvrt explică (pentru Sekim):

Mie mi s-a parut ca locul lui Jon era in nord cu Tormund, iar Bran cel mai bun rege pe care il puteau gasi. Acum, fiecare cu parerea lui laughing

| TOOL a răspuns:

S-a văzut clar că ultimul sezon GOT nu a fost mâna lui GEORGE RR MARTIN, scenariști au fost praf fără acesta și s-a văzut clar, notele de pe IMBD își supn cuvântul. (5.6, 6,1, 4,2).
Totuși eu unul am speranțe cu prequel-ul din cauza faptului că va juca Naomi Watts în el.

| TheWznd a răspuns:

Vin și eu cu un raspuns întârziat.
Filosofia lui George R. R. Martin, și ceea ce cred eu ca a vrut sa transmită în serial, e ca oamenii nu își pot întrece destinul si ceea ce le-a fost dat.

De exemplu:
Destinul lui Jaime a fost sa fie alături de Cersei. Oricât ar fi încercat el sa fie mai bun și oricât caracter development ar fi avut, tot acolo ajungea.
Lui John Snow, fiind bastard, i-a fost mereu dst sa ajungă la Rondul de Noapte. Deci orice ar fi făcut, și oricâte aventuri ar fi avut, tot acolo ar fi ajuns.
Lui Bran, fiind al doilea cel mai mare fiu a lui Ned Stark, lord de winterfell, i-a fost dat sa fie conducător. Asa ca tot conducător ar fi ajuns, indiferent de cât de fucked up i-ar fi fost mintea și trupul. Prin urmare a ajuns rege.

Pe aceeași logiga, lui Daenerys ii era destinat sa înnebunească, din cauza psihoezi familiei ei. Indiferent dacă ar fi ajuns sau nu regină. Mai devreme sau mai târziu s-ar fi întâmplat.

| AlecuAlex a răspuns:

S-au grabit regizorii sa termine sezonul sa isi termine contractul sa pot pleca la dinsey pe un contract baban