| LifeIsOverrated a întrebat:

Vreau o lista de seriale fiindca am ramas complet fara pana se mai fac episoade si toate cele. As dori seriale BUNE la care chiar merita sa te uiti si cateva cuvinte despre ele, sa imi fac o parere daca se poate.

P.s: Stiu de Suits, House, Supernatural, Grey's Anatomy, Dexter, Sherlock si fara The Vampire Diaries, Gossip Girl, Teen Wolf, True Blood, si Pretty Little Liars.

FUNDITA!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca White Collar. E vorba despre un falsificator de opere de arta, frumusel-foc, care ajuta FBI sa descopere traficanti si falsificatori din lumea buna.
Mai poti sa incerci si M*A*S*H*. E vechisor, dar e absolut genial. E vorba despre medicii de la un spital de campanie din timpul razboiului din Coreea.
Mai poti incerca si Criminal Minds sau CSI.

| LifeIsOverrated explică (pentru ardnaxur1961):

De MASH chiar nu am auzit nimic pana acum am vazut ca mi-a mai fost recomandat, mi-a starnit interesul.
Pe Criminal Minds tot am ezitat sa il vad dar ii voi da o sansa.
Iar de White Collar. doar ce am cautat distributia si falsificatorul de opere mi-a facut din prima o impresie foarte buna.winking

P.S: Imi place numele tau de utilizator, ''Ruxandra'' scris invers.laughing Asa ma cheama (si) pe mine. big grin

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

Eu am vazut MASH de vreo 5-6 ori pana acum si imi place la fel de mult ca prima oara. E o comedie foarte inteligenta (nici n-ai zice ca e facuta de americani!), dar, sunt unele episoade care iti fac pielea de gaina. Serialul merita fiecare minut "pierdut" ca sa-l vezi.

| LifeIsOverrated explică (pentru ardnaxur1961):

Dar luung e... 251 episoade. :-s Banuiesc ca nu conteaza numarula de episoade daca e bun serialul.Il voi incercawinking

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

Sunt episoade scurte, de 25 de minute; eu, uneori, vedeam si cate 3-4 unul dupa altul.

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă şi "Touch". Este mai puţin cunoscut, dar palpitant (am apucat să văd doar 6 episoade).
http://www.imdb.com/title/tt1821681/

NOname
| NOname a răspuns:

Şi "The Newsroom" mi-a plăcut.
http://www.imdb.com/title/tt1870479/

| BiuL a răspuns:

White collar, american horror story, lipstick jungle, dallas

| ywar a răspuns:

MASH e serialul care imi da si acum la a nu stiu cata vizionare fiori pe sira spinarii! Mi se face pielea de gaina la unele episoade!

| cllaudDia a răspuns:

The mentalist- urmează povestea lui Patrick Jane, un consultant independent pentru o versiune fictivă a Biroului de Investigații din California (CBI), cu sediul in Sacramento, California. Deși nu este om al legii, el folosește abilitățile de la fosta cariera ca mediu de succes (care a fost un șiretlic, deoarece nimeni nu cred că are de fapt abilități psihice), pentru a ajuta o echipă de agenți CBI să rezolve diverse crime, cu speranța de a-l aduce într-o zi pe Red John, ucigașul soției sale, Angela, și fiicei sale Charlotte în fața justiției.
Patrick Jane a avut anterior o carieră profitabilă ca escroc, pozând cu succes ca mediu și bucurându-se aproape de statutul de celebritate. El a apărut la televizor pretinzând că abilitățile sale paranormale au ajuta poliția să alcătuiască profilul unui criminal în serie pe nume Red John. Red John, furios pe această afirmație i-a ucis soția și fiica lui Jane din răzbunare. Jane și-a abandonat ulterior meseria lui ca mediu și a făcut echipă cu CBI, folosind abilitățile sale pentru a-i ajuta să rezolve diferite crime. Atenția lui în principal se îndreaptă către cazurile care îl implică pe Red John sau cele similare cu ale lui Red John.
American horror story- sunt 2 sezoane cu povesti diferite, dar care te tine cu sufletul la gura.
Doi barbati si jumatate-Serialul se centrează asupra unui bărbat numit Charlie, al cărui stil de viață este întrerupt când fratele său Alan (care tocmai divorțase de soția lui) se mută cu el, împreună cu băiatul său, Jake. (e foarte tare serialul).
Poate sunt putine seriale, dar daca te uiti la ele nu o sa iti para rau! happy

| LifeIsOverrated explică (pentru cllaudDia):

Dintre toate, numai de Amercan Horror Story nu stiu nimic. e Mentalist stiu, dar m-am lasat deoarece, in acea perioada am avut un serial mai bun de vazut iar de Doi barbati si jumatate. cine nu a auzit. Merita Amercan Horror Story vazut? Titlul ma cam lasa rece sa fiu sincera.

| Ana8785 a răspuns:

Poti sa alegi din aceste topuri cateva seriale pe care nu le-ai vazut pana acum.

http://www.blogvedete.com/category/top-20/

De altfel, pe www.blogvedete.com gasesti zilnic stiri despre o multime de vedete. Eu il citesc zilnic si l-am recomandat mai multori prieteni. Sa-mi spui daca ti-a placut. Sper ca am fost de ajutor :-)

Recomand www.blogvedete.com daca vrei sa fi la curent cu stiri actuale despre vedete. Eu il citesc zinic si l-am mai recomandat unoer prieteni. Sper sa fi fost de ajutor :-)

| Skumpete a răspuns:

Lie to me e superhappyeu nu ma pot satura de el sau 17again, Bride wars sau Pay It Forward m-a emotionat pina la lacrimi***Fundita?

| LifeIsOverrated explică:

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat. Eu v-as da funda la toti. sad

| Stanciu_Sorina_1984 a răspuns:

That my boy, Modern family, Suburgatory, Desperate Housewives, Sex and the City, 2 Broke Girls, Misfits etc

| Elenanana a răspuns:

Uite aici cateva topuri de seriale foarte bune:

http://www.blogvedete.com/category/top-20/

| Desire01 a răspuns:

Buna! eu m-am uitat la filme de varsta mea daca vrei sa te uiti si tu. Harry Potter:e plin de fantezie, Insula misterioasa : e misterioasa si plina de suspans

| mirumada99 a răspuns:

1.Modern family
2.The Big Bang Theory
3.How I meet your mother
Toate sunt seriale de comedie la care merita sa te uiti si pe care eu le ador. Sper ca te-am ajutat.Papa!

| Iliincaa a răspuns:

90210? incearca happy e super filmul love struck

| effie a răspuns:

Hm,probabil esti adolescent/a si nu esti fan/a serialelor plictisitoare... iti recomand Skins are vreo 3-4 sezoane dar va urma si al 5-lea sezon si American Horror story- eu am vazut primele 2 sezoane. Merita sa il vezi am fost atat de atrasa de sezonul 2 incat l-am vazut in 3 zile.

Întrebări recente