| PrivesteCatreCer a întrebat:

Vreau sa ma uit la star wars, trebuie sa vad si filmele vechi(1977-2000) ca sa inteleg ceva?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Intelegi în mare si fără alea. Dar sunt mai faine pentru că îl au pe Darth Vader. Îţi sugerez să le iei în ordine, de la episodul 1, chiar dacă apoi urmează episoade făcute mai demult.

| ziftode a răspuns:

Star wars are episoade
ala din '77 a fost episodul 4, urmat de alte doua in perioada aia, episoadele 5, 6
la sfarsitul anilor 90 s-au facut episoadele 1-3
iar acum se fac de la 7 in sus, plus povesti pe langa
cum au pus mana pe planurile stelei mortii, cum a aparu Han Solo (cica, ca or sa mai faca inca 3 filme cu el), etc.

| Csander a răspuns:

Filmele vechi sunt mijlocul.