| oOoLadyMoOo a întrebat:

Vreau si eu replici din seria Amurg love struck
Pentru cei care au vazut filmul sau ati citit cartile, va rog sa ma ajutati.
Nu vreau replici din acelea de pe net, vreau ceva ce v-a impresionat pe voi.
Multumesc :X

Răspuns Câştigător
| elenaelena_6698 a răspuns:

1. „Timpul o va face mai suportabilă. Așa spune toată lumea." (Bella vorbind despre durerea pe care i-a provocat-o Edward)
2. „Adrenalina îmi curgea prin corp, furnicându-mi prin vene." - Bella
3. „Ceva străin îmi curgea prin vene." - Bella
4. „Dragostea e irațională. Cu cât mai mult iubești pe cineva, cu atât mai lipsit de sens devine totul."
5. „Cât de ridicol de lacomă poate fi o persoană?" - Bella
6. „Simțeam și eu bucurie și totuși fericirea lui era cumva durere. Aproape tangibilă - îmi ardea pielea ca acidul, era o tortură înceată." - Bella

5 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Edward: Niciodata sa nu ai incredere intr-un vampir, crede-ma oh go on

asta ii cea mai tare rolling on the floor

| alexxa a răspuns:

"Nu ma gandisem niciodata la felul in care voi muri-desi am avut destule motive in ultimele luni-dar chiar daca m-as fi gandit nu mi-as fi imaginat ca voi muri in felul acesta. M-am holbat fara suflare in celalalt capat al camerei, in ochii negrii ai vanatorului, iar el mi-a intors o privire placuta.Cu siguranta, era un mod frumos de a muri, in locul altcuiva.In locul unei persoane iubite.Chiar nobil.Asta ar trebui sa conteze."(asta gandeste Bella in studioul de balet) si mai era o parte foarte frumoasa in Zori de zi "Poti sa fugi de cine de care te temi, poti sa lupti cu cineva pe care il urasti.Cand iubesti persoana care te ucide, nu mai ai de ales.Cum poti lupta, cum poti sa fugi, cand asta i-ar face rau persoanei iubite? Daca viata ta ar fi tot ce ai putea sa-i daruiesti celui iubit, cum ai putea sa nu i-o dai?"

| elenaelena_6698 a răspuns:

„În câte feluri poți distruge o inimă și apoi să te mai aștepți să bată?"

| Iulika96 a răspuns:

Eu am citit cartea si am vazut si filmele.erau chiar niste replici faine.nu mi le mai aduc aminte dar pe asta o stiu sigur:"-Bella, nu crezi cu adevarat ca m-as tampona de un copac, nu?
-Tu nu, dar eu as putea."(vorbea cu Edward)...se punea accentul pe ochi lui si zambetul dar si pe piele. oricum daca imi mai aduc aminte te anunt.

| Iulika96 a răspuns:

As vrea sa-ti dau cateva replici dar mi-ar lua o zi intreaga pentru ca m-au impresinat multe, mai ales pentru ca Bella era o fata sarcastica, si facea glume cu Edward.Sunt multe, mai bine citesti tu cartea ca sa iti alegi cateva, o sa fii surprinsa la cat de captivanta este tongue