| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a întrebat:

Vreau si ew filme 3D care sa le vad cu ochelari dinaia negri care ii iei de la cinema...please(adica nu red cyan fara d`astea)

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Pustoaico, nu se poate asa ceva. Singura tehnologie 3D pe care o poti utiliza la un calculator obisnuit este cea cu lentile red si cyan.

| shory90 a răspuns:

Poti sa vezi filme dinacelea doar daca:
-deti doua proiectoare de acelasi fel
-ai o perece de ochelari identici in plus fata de cei cu care te uiti
-trebuie ca filmul sa fie 3d split screen (cel care e impartit in doua filme aproape identice, filmul pentru proiectorul de stanga si filmul pentru proiectorul de dreapta)
-iar cu ochelarii de care ti-am zis ca ai nevoie de ei in plus, trebuie sa le scoti lentilele si sa bata proiectoarele prin ele
partea mai frumoasa:
-pret proiectoare estimativ 2000ron bucata = 40000
-chinul de a cauta filmele care sa fie split screen
=mai bine te duci la cinema, cu banii aia vezi o galagie de filme