| LoverMusic a întrebat:

Vreau sugestii de anime-uri bune, fun to watch, cu final fericit.

Răspuns Câştigător
| Bro4555 a răspuns:

Nu l-am vazut, insa iti pot da lista de anime-uri + filme anime vazute de mine, insa unele sunt destul de emotionante, deci ai grija, sa nu ma injuri dupa laughing)

SAO
HIGHSCHOOL DXD
BTOOM
REC
Koi Kaze
Koi to Uso
5 centimeters per second
Your name
A silent Voice
Kimi no Iru Machi (ANIME+FILM)
Orange(ANIME+FILM)
Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows :Ea si pisica ei
Shimoseka
Nisekoi (s1 s2)
ReLIFE
Bokura wa Minna Kawaisou
30-sai no Hoken Taiiku
The Garden of Words

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Melancholy of Haruhi Suzumiya - merite are tot ce vrei comedie, mister, drama, sf, slice of life nu ai cum sa te plictisesti si poate fi vizionat in 2 moduri episoadele
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/The_Melancholy_of_Haruhi_Suzumiya

Great Teacher Onizuka
A lull in the sea
Scum’s Wish
From the new world (shinsekai yori)
Welcome to NHK
The garden of sinners
Maid-Sama
Nana
Kokoro connect

Filme
The girl who slept through time
Mononoke
Wolf children

| CdeMetal a răspuns:

Zilele astea am vazut Sword art online, ti-l recomand.

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Am vazut sao, chiar merita sa iti consumi timpul pentru el happy. Alte sugestii?

| CdeMetal a răspuns (pentru LoverMusic):

Boku no hero ai incercat? Din primul ep nu e cine stie ce dar te prinde apoi.

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Boku no Hero Academia? Nup. Aveam planuit sa il vad in vara asta. Si oricum, sunt obisnuita cu anime-urile care devin interesante pe parcursul episoadelor happy.

| CdeMetal a răspuns (pentru LoverMusic):

Si Darling in the Franxx e bunicel, te prinde repede dar nu sunt sigur daca finalul va fi unul fericit.

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Uh, pai nu as vrea sa ma deconcentrez cu finaluri triste de la invatat (a 7-a). Cred ca stii cat de mult te doare sufletul la un final trist laughing). Totusi, il voi incerca si pe el happy.

| CdeMetal a răspuns (pentru LoverMusic):

Inteleg ce zici, am vazut un anime in care au murit toti si am fost trist doua saptamani.
Oricum, Darling in the Franxx e abia la ep 19, inca nu s-, a decis finalul.

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Stai stai stai, in ce anime moare toata lumea? laughing

| CdeMetal a răspuns (pentru LoverMusic):

Spoiler

Akame ga kill

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Oh
Voiam sa ma uit si la el.
Mersi ca m-ai avertizat : )))).
*Si totusi, atatea ratinguri pozitive, atata popularitate...*

| LoverMusic explică (pentru CdeMetal):

Scrie si tu niste anime-uri care iti plac ca sa iti dau odata *funda* : )))).

| Bro4555 a răspuns:

Orange

| LoverMusic explică (pentru Bro4555):

Din cate am inteles, Orange e trist.
Deeci no.

| Bro4555 a răspuns:

Iti recomand si ReLife, mie mi s-a parut foarte interesant, si nu este deloc trist. mai ales ca acum ceva timp a aparut si sezonul 2

| LoverMusic explică (pentru Bro4555):

Multumesc ca mi-ai spus, oricum aveam in plan sa-l urmaresc happy.

| Bro4555 a răspuns (pentru LoverMusic):

Iti mai recomand si Bokura wa Minna Kawaisou, este foarte amuzant de privit, si povestea este destul de faina ^^

| LoverMusic explică (pentru Bro4555):

Hmm, de Fullmetal Alchemist ce zici?
Da-mi o lista cu anime-uri bune, ce merita vazute, te rog happy.

| Bro4555 a răspuns (pentru LoverMusic):

Nu l-am vazut, insa iti pot da lista de anime-uri + filme anime vazute de mine, insa unele sunt destul de emotionante, deci ai grija, sa nu ma injuri dupa laughing)

SAO
HIGHSCHOOL DXD
BTOOM
REC
Koi Kaze
Koi to Uso
5 centimeters per second
Your name
A silent Voice
Kimi no Iru Machi (ANIME+FILM)
Orange(ANIME+FILM)
Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows :Ea si pisica ei
Shimoseka
Nisekoi (s1 s2)
ReLIFE
Bokura wa Minna Kawaisou
30-sai no Hoken Taiiku
The Garden of Words