| sessori a întrebat:

Vreau un anime cu o poveste fascinata si originala gen deathman wonderland, another, death note... Aveti vreo iedeie sau recomandare?

8 răspunsuri:
| sessori explică:

Alte animeuri?

| ryuu a răspuns:

Pei sa incep:

- Blue Gender
- [C] The Money of Soul and Possibility Control
- ChäoS; HEAd
- Claymore
- Code Geass: Hangyaku no Lelouch; Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
- Gantz; Gantz 2nd Stage
- Gosick
- Guilty Crown
- Hakuouki; Hakuouki Hekketsuroku
(acesta este unul din preferatele mele care se incadreaza si la genul Istorie)

- Kurozuka
- Mirai Nikki
- Phantom: Requiem for the Phantom(unul din prefertele mele)

- Psychic Detective Yakumo
- Zegapain
Cam astea-s care iti recomand.

Vizionare placuta!winking

| Darcos a răspuns:

Another are poveste fascinanta si originala -_-...
Lista mea:
D-Gray Man
Fairy Tail
Bleach
One Piece
Elfen Lied (Imi place doar numele)

| sessori explică (pentru Darcos):

Toate in afara de D-Gray Man dar l-am inceput acum cateva saptamani. Cu celelalte sunt la zi cu ele sau le-am terminat

| Darcos a răspuns (pentru sessori):

DeadMan Wonderland
Detectiv Conan
Toriko
Dragonaut Rezonance
Air Gear
Bune?

| oAnimeLove a răspuns:

Eu am inceput sa vad k project si sunt la ep 3 dar deja ma fascinatelaughing iti recomand acesta si sa-mi spui ce impresie ti-a lasathappy
vampire knight va ramane in inima si sper sa-ti place e mai mult gen drama-romance-actiune in care.....nu ma pricep sa povestesc, dar sper sa-ti placa
Shiki este un anime despre un mic sat Sotoba in care vine o familie de vampiri cu gandul de a-I transforma pe locuitori pentru a trai fara griji.Insa doctoral din acel sat, isi da seama si ii cheama pe oamenii ramasi pentru a-I "invinge" pe vampirihappy