| vеяª a întrebat:

1)Acum o luna hamsterita mea roborovsky a nascut 4 pui, totul parea ok a reactionat foarte bine, asta pana acum 1 saptamana cand si-a mancat un pui crying si acum 4 zile a mai mancat unul dar avea mancare si nu stiu ce s-a intamplat.
2)Cand intarca puii, ca sa pot sa ii dau?

Funda:*

P. S:1)Ea a inceput sa manance pui dupa ce am mutat masculul din cusca, dar nu fiind ca era agresiv(din potriva ea era agresiva cu el) ci fiind ca puteau iar sa se inmulteasca.
P. S: 2)Puii sunt mici maxim 3 cm lungime.

Răspuns Câştigător
| Adelynna_4919 a răspuns:

Pai ce sa zic.imi pare rau, la iepuroaice stiu ca daca le atingi puii cand nu sunt inca intarcati si-i mananca. uneori iepuroaicele ii mai mananca pentru ca sunt prea multi.ma gandeam ca si hamsterul e rozator ca iepurii. poate ca de astawinking
ai grija totusi de restul

3 răspunsuri:
| Herr a răspuns:

Daca esti "crescatoare" de hamsteri, nu stiai ca puii trebuie sa ii pui separat de femela? Trebuie sa pui puii cu ea doar atunci cand ii alapteaza si sa separi masculul.Imi pare rau de pierderea ta.

| vеяª explică:

Sunt crescatoare nu "crescatoare"

| vеяª explică:

Ms,Adelynna_4919