| Willl a întrebat:

1)De unde as putea achizitiona un porcusor de guineea cu par lung, in Bucuresti. un pet shop ceva. prin sectorul 3?

2)O cusca de hamster i-ar fi de ajuns?

3)Unde pot gasi desinfectant de cusca pentru rozatoare? Este bine ca cusca sa fie dezinfecta inainte de a intra iar in uz, mai ales daca rozatoarea dinaintea acestuia a fost bolnava.

4) In afara de cusca ce accesorii imi trebuie pentru un porcusor de guineea?

DAU FUNDA! MULTUMESC, anticipat.

Răspuns Câştigător
| Lovepets1999 a răspuns:

Hey!
Cred ca gasesti intr-o piata de animale sau in Animax sau ZooMania, sau poti sa cauti pe interenet pe site-uri gen Mercador si Tocmai.
Clar NU, NU ESTE SUFICIENTA O CUSCA DE HAMSTER.In primul rand daca spui ca rozatoarea a fost bolnava.Plus ca porcusorii cand sunt mici(pui) sunt predispusi la boli cu transmitere si sunt foarte sensibili. As spune sa vinzi cusca de hamster si sa mai pui o diferenta, sa-i cumperi o cusca pe nevoia si dorintele necesare unui porcusor. Accesorii nu are nevoie, pentru ca NU ESTE HAMSTER, sa iubeasca roata, tubul si alte chestiute. Si eu am 2 hamsteri si un porcusor de guineea, ambii sunt foarte jucausi, doar ca porcusorul are nevoie de afectiunea si grija unei persoane nu ale unei jucarii. Nu uita de:
-Rumegus schimbat de 2 ori pe saptamana(se poate intoxica de la excrementele sale, daca nu este schimbat).
-Alimente verzi zilnice(Mar, Castravete, Patrunjel).
-FANUL este cel mai important in digestia sa.
-Apa(Porcusorii beau APA).
Cam atat!
P.S: nu am vrut sa copii de pe internet informatii, am preferat sa-ti spun cateva lucruri pe care le-am acumulat si eu de-a lungul anilor cu animalele. Funda? big grin