| MaduMadutsa a întrebat:

Hamster sau porcusor de guineea?

P.S: Cat costa fiecare cu tot cu cusca, hrana, tot ce trebuie? happy

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Porc. Traieste mai mult si e mai linistit, poti sa il lasi liber prin casa fara sa iti faci prea mari griji.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna!
Tu ce rasa doresti? Fiecare rasa are pretul ei.
Hamster: sirian, pitic rusesc, roborovski, chinezesc, alb pitic siberian etc.
Porcusori de guineea: abisinian, american cu creasta, englez cu creasta, rex, sheltie, coronet, angora etc.
Hmm, la preturi difera de la un magazin, la altul! Poti merge la petshop-ul din orasul tau sa te informezi. Sau poti comanda pe net!
Daca te-ai gandit la o rasa si vrei sa stii mai multe despre ea, contacteaza-ma!

| MaduMadutsa explică (pentru DenissaRoxana):

Imi poti da ID-ul tau? happy

| DenissaRoxana a răspuns (pentru MaduMadutsa):

Denyssuka.deny

Răspuns utilizator avertizat
| Vlad_Vlad_1993 a răspuns:

Te-as sfatui sa cumperi hamster, e mai ok ca animal de companie, plus ca financiar nu costa mult, o cusca variaza intre 40 lei si 200 lei, iar hrana nu e o problema, 20 lei pe luna ar fi cam mediu. Hamsterul depinde si de rasa, ti-as recomanda un hamster pitic, sunt foarte draguti, e destul de ieftin unul nu depaseste 60 lei. Bafta!

| daciansteaua a răspuns:

Porc=15 lei
cusca=50 LEI
rumegus=15 lei
hrana=resturi de legume ce ai prin casa