| anonim_4396 a întrebat:

1. Pot da pisica cu solutie antipurici chiar daca nu are purici? Asa, ca sa previn.
2. Exista solutie antipurici si pentru pisoi sub 6 luni?

Răspuns Câştigător
| AndreeaMonica99 a răspuns:

Este bine sa previi aparitia puricilor, insa daca are sub 6 luni ma tem ca este prea mica, trebuie sa consulti un medic veterinar si eu iti va spune daca este bine si iti va recomanda si o solutie. Eu zic ca asa este cel mai bine :*

8 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Stiam ca exista zgarda antipurici.Dar daca nu are eu cred ca mai bine nu-i dai.Cine stie cum reactioneaza la solutia aia?

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Este prea mic

| h4mh4m a răspuns:

Da antipurici se da odata pe luna frontline ala e cel mai bun ca nu face alergi.
Pt pisoi sub 6 luni consulta medical veterinary si intreaba-l.

| Samarra a răspuns (pentru h4mh4m):

Frontline e o porcarie. Daca are multa reclama nu inseamna ca e si cel mai bun. Cel mai bun in momentul de fata pentru combaterea puricilor si a capuselor este Advantix pentru caini si Advantaj pentru pisici. Daca nu ma crezi, intreaba un medic veterinar.

| h4mh4m a răspuns (pentru Samarra):

Draga Samara, stiu ca advantix si advantaj sunt niste produse foarte bune, dar totusi mai informeaza-te un pic, aceste produse au o rata foarte mare de a crea alergi, pe cand frontline are o rata mult mai mica.happy de aia frontline e mai scump fata de advent**

| Samarra a răspuns (pentru h4mh4m):

Frontline este undeva la 17 lei doza pentru cainii peste 45 kg. Advantix este 46 de lei aceeasi dozawinking. Frontline este apa de ploaie cu multa reclama. Acum cativa ani era foarte bun, dar de un timp incoace este bun ca "o ceapa degerata". Totusi, intreaba un medic veterinar care se respecta, nu pe Tata Floarea de la colt care vrea sa'si vanda prostiile.winking

| pikiu01 a răspuns:

Daca nu are? pentru ce sa-i dai?

| anonim_4396 explică (pentru pikiu01):

Umbla cu multi motani si mi-e frica sa nu ia vreunul.hee hee