| EntroDin a întrebat:

A incercat cineva casti antifonice pentru caini ca sa nu se mai sperie de artificii de Revelion? Daca da, functioneaza?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linist ca problema s-a rezolvat!
Artificiile nu fac zgomot, doar lumineaza frumos.
Petardele sunt cele care fac zgomot, dar am scapat, fiindca sunt interzise si ilegale, iar lumea de fria puscariei nu le mai cumpara, asadar nu mai trebuie sa dotam toti cainii cu casti antifonice happy

| EntroDin explică (pentru Violleta2022):

Eu stiu ca petardele nu prea lumineaza, dar artificile pocnesc totusi. Cel putin la mine in cartier. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru EntroDin):

Petardele sunt INTERZISE fiind ilegale.
Daca esti prins ti se face dosar penal si amenda sau puscarie!

| EntroDin explică (pentru Violleta2022):

Ok, sunt curios daca nu o sa auzim deloc petarde anul asta pentru ca sunt interzise fiind ilegale. Eu stiu ca si depasirea pe linie continua e interzisa si totusi se practica peste tot. Pe mine ma interesa rezolvarea unei probleme concrete nu ideea ca problema nu ar trebui sa existe pentru ca e interzisa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru EntroDin):

Cine le are cu siguranta sunt procurate ilegal si il paste un "Craciun fericit" cu dosar penal si amenda sau puscarie.