| adina02 a întrebat:

A m un papagal, cam salbatic, nu a mai iesit de vreo 7 luni din cusca lui. Ce pot face? poate fi de la catel? La catel ii este frica de el.Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| bianca_7396 a răspuns:

Sa obisnuit acolo, papagelul meu nu a mai iesit de 8-9 ani!

| adina02 explică:

Poate a murithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Adina! Papagalii treuie sa iasa din colivie, sa faca miscare, sa vorbesti cu ei, sa te joci cu ei, etc.Nu crd ca este sperios din cauza catelului, probabil pentru ca nu a mai primit atentie ( cred) s-a salbaticit.Pasarile nu trebuie tinute in custi, trebuie scoase din cand in cand ca sa-si dezmorteasca aripile. Eu aveam un Micul Alexander care tipa de se auzea la etajul 10 daca nu il scoteai din colivie laughing. Daca catelul latra la papagal poate si asta o fi un factor care a facut ca papagalul sa fie sperios, de pilda papagalul meu daca cineva vedea in bucatarie si nu-l cunostea si se si apropia de cusca lui tipa foarte foarte foarte tare.
Papa! Sper ca te-am ajutat!