| Luciana2000 a întrebat:

Am un papagal Agaponis mascul, de vreo 6 luni. L-am achizitionat acum aproape doua saptamani, dar inca este salbatic. I-am dat drumul din cusca de doua ori, dar tot e speriat de mine. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| nedeea86 a răspuns:

Inainte de a-l achizitiona te-ai documentat despre el sau macar ai vorbit cu cineva specializat despre aceasta specie, ce nevoi are, conditii, etc, sa vezi daca este animalul de companie potrivit pentru tine?

| Luciana2000 explică (pentru nedeea86):

Desigur. M-am documentat de nevoile lui, de dieta necesară, de spațiul de care are nevoie, si bineinteles de timpul necesar acestuia. La fel am vorbit si cu un veterinar despre întreținerea sănătății lui. Speram sa primesc ponturi despre cum să-l imblanzesc, nu cum să-l