| Partenie_Sabina_1995 a întrebat:

Acum doua zile mama mi-a adus un puisor de pisica birmaneză.A luat-o de la un om bețiv care se plimba pe strada cu ea dintr-o cusca.Acasă mai am un motan, normal si un câine.Cainelelui ii plac pisicile dar motanul nu o agreează deloc. Pisicuta are 2 luni si jumătate si este destul de sperioasa! Ii ofer atenție multa, ma joc cu ea o hrănesc.Nu prea sta sa o mângâi si...motanul o bate mereu! Este si obraznica.Ce as putea sa fac ca sa o îmblânzesc?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Da-o inapoi sau doneaza la cineva care nu are pisicuta! Ai un caine si un motan si asta e de ajuns, dar de ce ii mai trebuie inca o pisicuta? De asta starneste gelozie si se bat intre ei! Nu e bine!

2 răspunsuri:
| edy423 a răspuns:

De fiecare data cand face o prostie o lovesti sa se invete minte P.s nu o lovesti tare si tii pisicile departe una de alta

| scourge20 a răspuns:

Pai încearcă sa o iei cu tine întrgo camera sa te joci sa o mângâi asa îți întărești relația cu ea cum sa o prinzi? Când mănâncă o poți prinde ușor fa asta mai des și o sa devina prietenoasa trebuie sa ai răbdare cu ea.