| Lovwly a întrebat:

Ajutor! Am 14 ani, (peste 1 luna este ziua mea) si vreau un catel. Tata sa zicem ca ar fi de acord, insa mama nu vrea sa auda macar de catei. Stiu pe cineva ( matusa mea) care ii da gratis (bichoni) dar tot nu imi cumpara. Am incercat tot ce se putea. Ce sa mai fac? Funda! :* big grin

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

O draga mea...eu am asteptat 6 ani pana sa am un catel,dupa ani si ani de rugaminti si lacrimi varsate.Dar cand am crescut mare,am observat ca aceasta,, pasiune" (sau cum sa ii zic) pentru caini nu inceteaza,am incercat sa vb cu mama, maoi serios.Ce am vorbit cu ea? Pai uite ce i-am zis eu te sfatuiesc si pe tine sa faci! Explicai cat de mult iti doresti. Explicai ca e un mare vis si o dorinta mare, spune-i, promite-i ca te vei ocupa intru totul de catel, si ca nu ii vei mai cere nimic. Spune-i ca i-ai fi foarte recunoscatoare daca ti lar lua.Impreuna cu niste lacrimi laughing poate te ajuta! Iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca visul, pentru ca stiu sentimentul.Doamne ajuta!

| Lovwly explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Multumesc. sper sa mearga. Si eu de cand eram mica am vrut un catel. dar ei mi-au luat papagal si peste. Insa acum daca am ocazia sa-l iau si gratuit nu mai tac deloc.

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ia bishonul de la matusa ta si gata.Ai grija de el, fa-i curat si mama ta va prin drag de el.Numai bine.happy

| Scarbo a răspuns:

Inca iti mai sarbatoresti ziua de nastere? ai 14 ani si vrei un catel? gandesti ca de 6 ani.

| Lovwly explică (pentru Scarbo):

Imi voi face ziua si la 100 daca apuc. Normal ca vreau un catel. Eu zic ca tu gandesti ca la 80.winking

| Kristinikaaa a răspuns:

Ai mai postat chestia asta si ti-am raspuns acelasi lucru: AI RABDARE. Daca ai vazut ca insisti degeaba si tot nu sunt de acord, inseamna ca au motive intemeiate.

| Lovwly explică (pentru Kristinikaaa):

Nu pot sa am rabdare si dupa cum se observa sunt terorizata de chestia asta. Adorm plangnd in fiecare seara din acest motiv dar ei cred ca nu isi dau seama de acest lucru.

| CrazyName a răspuns:

Ai putea sa il iei si sa-l duci la bunici. Asa nu ar fi chiar al tau si totisi... ar fi al tau.

| Roxy5199 a răspuns:

Spune-le ca daca nu-ti iau unul nu mai vorbesti cu ei toata viata si ca te superi pe ei ingrozitor, daca nu te asculta, fa-le micul dejun in fiecare dimineata pana la ziua ta, fa curat, spala vasele, implorai, spune-le ca o sa ai grija de el, ca il vaccinezi din banii tai, ca tu strangi mizeria dupa el,

| Lovwly explică (pentru Roxy5199):

Asta cu siguranta nu va merge (sa nu mai vb cu ei ). Oricum, mersi de sfat.

| Lovwly explică:

Am uitat sa precizez ca stau la apartament cu 3 camere si mai am o sora de 8 ani.

| Roxy5199 a răspuns (pentru Lovwly):

Asta e altceva
nu ai loc pentru un caine cu 4 membrii si un apartament cu 3 camere

| Corina29 a răspuns:

Aliaza-te cu surioara ta.Are 8 ani, deci parintii s-ar putea sa ii faca mofturile, pentru ca asa sunt copii de 8 ani:alintati.Arata-i surioarei tale niste poze cu bichoni si o sa ii iubeasca instantaneu.Concluzie:surioara ta este cheia succesuluiwinking