| Lovwly a întrebat:

Ma macina ceva de foarte mult timp. Totul a inceput cand eu am zis ca vreau un catel. Cateaua matusii mele a fatat 5 puiuti pe care o sa ii dea (nu ii vinde!). Sunt bichoni dar fara pedigree. Oricum, mama nici nu vrea sa auda de caine in casa iar tata nu ii incalca cuvantul. Si pana la urma tata a zis ca sa ii platesc eu vaccinurile si tot ce trebuie, dar catelul va sta la sora matusii mele care sta la casa de alaturi. (eu stau la bloc, matusa mea sta la casa iar langa ea sta sora ei.) El vrea sa ma duc la matusa mea sa scot catelul afara si sa ii fac baita cand trebuie. Dar nu cred ca un catel puiut poate sta la doi stapani. Si nici mie nu-mi convcine ca sora matusii mele sa se bucure de catel cand eu ii platesc tot ce trebuie. Eu inca vreau sa il tin acasa dar nu cred ca este nici o speranta..nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa renunt la ei dar nici asa nu e bine pentru ca nu o sa il vad decat cam o data la 2 zile... Imi puteti da o cale de mijloc sau ceva. cesa fac? Vreo idee! FUNDA :d.

Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Explica-i mamei ca daca iei un catel iti asumi responsabilitatea si ai grija de el non-stop, ocazie cu care te maturizezi si inveti ce inseamna sa ai un animal de companie. Daca nu vrea sa auda, cred ca e cazul sa mai astepti putin. E pacat sa il chinui pe bietul catel si sa fie subiect de discutii...

4 răspunsuri:
| MineaIonutDaniel a răspuns:

Spune-i ca vrei unul

| Lovwly explică (pentru MineaIonutDaniel):

Am spus asta dar nu accepta. Ideea e ca nu stiu daca sa accept sau nu sa stea la sora matusii mele. e complicat.

| MineaIonutDaniel a răspuns (pentru Lovwly):

Mai bine o inplori

| Lovwly explică:

Am uitat sa mentionez ca peste o luna este ziua mea, si le-am spus ca imi vor strica ziua de nastere (14 ani) daca nu imi iau catel si le-am mai zis ca daca nu imi ia catel mai bine sa nu imi ia nimic pentru ca nu ma va incanta nimic altceva. De obicei imi spun ca nu imi fac dorintele dar pana la urma mi le indeplinesc. Insa acum par destul de seriosi in ceea ce priveste catelul. Mama zice ca nu voi mai putea invata la anul cand dau examen din cauza catelului si ca imi va atrage din timp, dar i-am spus ca nu ma va impiedica cu nimic insa nu intelege. As da orice pentru acest catelus... M a enerveaza ca tunci cand ii vede zice ca-s dragalasi dar cand ii zic sa luam si noi zice ca nu are ce cauta la ea in casa asa ceva. Nu stiu ce sa mai fac. Cum sa-i mai conving?