| lavyelena a întrebat:

Ajutor!
Am o iepuroaica (rasa mica) gestanta de 26 de zile.E foarte agresiva dintr-o data..de 2 zile.Ce inseamna asta? Va fata curand? Cam in cat timp?

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Daca a inceput sa-si amenajeze un culcus strangand paie sau smulgand blanita de pe piept si burta pentru a aranja locul confortabil, sa stii ca e timpul sa-ti faca pui. Maxim 32 de zile tine gestatia.

| andrea88 a răspuns:

Salut,perioada de gestatie la iepuri e de 30 zile, deci daca zici ca are deja 26 curand, in 2, 3 zile va avea puisori!